Zamknij

Pożar na wysypisku pod Wieluniem. Paliła się wielka hałda odpadów

27.07.2021 22:09
pożar wysypiska pod Wieluniem
fot. Shutterstock/ Nasze Miasto

Pożar na wysypisku pod Wieluniem. W miejscowości Ruda paliła się wysoka na 5 metrów hałda odpadów na miejskim wysypisku. W akcji gaśniczej bierze udział 18 jednostek straży pożarnej. Dogaszanie ognia potrwa jeszcze co najmniej kilka godzin.

Pożar na wysypisku pod Wieluniem. Do wybuchu pożaru na składowisku odpadów w miejscowości Ruda w powiecie wieluńskim doszło około godz. 19 we wtorek. Na miejsce wysłano 18 jednostek straży i dwie cysterny z wodą z komend PSP w Sieradzu i Radomsku.

"Płonie hałda śmieci przeznaczonych do sortowania o wymiarach 60 na 100 metrów i wysokości ok. 5 metrów. Na miejscu oprócz sprzętu gaśniczego pracują trzy koparki. Pożar nie rozprzestrzenia się, jednak wciąż pozostaje nieopanowany" - poinformował PAP oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi Jędrzej Pawlak.

O opanowaniu ognia przed godz. 22 poinformował oficer prasowy wieluńskiej straży pożarnej Grzegorz Kasprzyczak. Dogaszanie ognia potrwa jednak jeszcze co najmniej kilka godzin.

RadioZET.pl/ PAP/ Autorka: Agnieszka Grzelak-Michałowska