Zamknij

Pożar domu. Nie żyją niepełnosprawne osoby, sprawę bada prokuratura

25.11.2020 11:31
Zdjęcie ilustracyjne
fot. PIOTR JEDZURA/REPORTER

Pożar budynku mieszkalnego w jednej z małopolskich miejscowości. Zginęły dwie osoby - informuje policja. W akcji ratowniczej uczestniczyło sześć zastępów strażaków. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Pożar wybuchł w miejscowości Rudnik (województwo małopolskie) w środę rano. Jak poinformował Polską Agencję Prasową Dawid Wietrzyk, oficer prasowy myślenickiej policji, służby po godzinie 7.00 rano otrzymały w tej sprawie zgłoszenie od kobiety, która nie mogła dostać się do budynku przy ulicy Centralnej.

Kobieta mieszkała po przeciwnej stronie tego domu, ale – zaniepokojona wyczuwalnym spalonym plastikiem i popękanymi szybami w oknach - chciała sprawdzić, czy u sąsiadów wszystko w porządku. Ze zgłoszenia wynikało, że w zamkniętym domu mogły przebywać cztery osoby.

Pożar domu rodzinnego. Nie żyją dwie osoby

Po wejściu do budynku – jak relacjonował oficer prasowy myślenickiej policji – na parterze znaleziono dwóch martwych mężczyzn. Dwie kobiety mieszkające na piętrze zostały ewakuowane, nie doznały obrażeń. Spaleniu uległo pomieszczenie kuchenne.

Zobacz także

Mężczyźni, którzy zginęli w wyniku pożaru, mieli ok. 60 lat, obaj byli niepełnosprawni ruchowo. Dwie kobiety, które przeżyły, mieszkały niezależnie na piętrze budynku. - Na miejscu pracuje prokurator i grupa dochodzeniowo-śledcza. Przyczyny pożaru będą ustalane, ale najprawdopodobniej doszło do zaprószenia ognia przez jednego z panów - powiedział oficer prasowy. Na miejscu jest też pracowało sześć zastępów straży pożarnej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/Myślenice ITV/Radio Kraków