Wjechał w małżeństwo przy drodze. Mąż walczy o życie, policja szuka sprawcy

01.03.2020 21:14
Wjechał w małżeństwo przy drodze. Mąż walczy o życie, policja szuka sprawcy
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Policjanci poszukują kierowcy, który w nocy z piątku na sobotę na drodze krajowej nr 44 w Rudzach, między Zatorem i Wadowicami, potrącił dwoje pieszych. 27-letni poszkodowany walczy o życie w szpitalu. Hospitalizacji wymagała też jego żona – podała w niedzielę policja.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Kierowca odjechał z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy rannym.

Zobacz także

Policjanci ustalili wstępnie, że kierowca samochodu, który jechał ok. godz. 1 w nocy od strony Zatoru, potrącił dwoje pieszych, którzy szli lewą stroną jezdni. 27-letni mieszkaniec Malca doznał bardzo poważnych obrażeń ciała. Był nieprzytomny, gdy trafił do szpitala. Hospitalizowana została również jego 26-letnia żona, która doznała urazu ręki

Małgorzata Jurecka, KPP w Oświęcimiu

Policja szuka sprawcy

- Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin pracowały służby ratunkowe. Policjanci, aby ustalić dokładne okoliczności i zabezpieczyć ślady, przeprowadzili szczegółowe oględziny. Prowadzimy czynności, które zmierzają do ustalenia tożsamości kierowcy – dodała rzecznik.

Zobacz także

Zobacz także

Małgorzata Jurecka zaapelowała do świadków wypadku oraz osób, które zauważyły samochód mogący brać udział w zdarzeniu, o kontakt z oświęcimską policją pod numerem 47 83 26 280 lub pod numerem alarmowym 112. Policja zapewnia anonimowość.

 

RadioZET.pl/PAP/Facebook/Fakty Oświęcim