Zamknij

Motocyklista uderzył w zaparkowany samochód. Zginął na miejscu

24.08.2021 11:52
wypadek motocyklisty
fot. Policja Pomorska

Do wypadku z udziałem motocyklisty doszło w Rumi. Kierowca motocykla uderzył w zaparkowany pojazd dostawczy. Zginął na miejscu.

Śmiertelny wypadek w Pomorskiem. W poniedziałek przed godziną 16 policjanci otrzymali zgłoszenie o tragedii w Rumi na ul. Roszczynialskiego. Zginął motocyklista.

W policyjnych działaniach brał udział biegły specjalista medycyny sądowej oraz z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Czynności na miejscu zdarzenia nadzorował prokurator.

Motocyklista zginął w wypadku w Rumi, nie miał uprawnień do kierowania

- Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 31-letni motocyklista prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków drogowych, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie powrócił na swój pas, uderzając w tył zaparkowanego po prawej stronie pojazdu dostawczego volkswagen - poinformowała Anetta Potrykus z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

W wyniku zderzenia kierowca motocykla poniósł śmierć na miejscu. Jak ustalili funkcjonariusze, nie posiadał uprawnień do kierowania.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i uwagi na drodze. Jednocześnie przypominają, że najczęstszą przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość, brawura oraz brak zachowania szczególnej ostrożności na drodze.

RadioZET.pl/Policja Pomorska/PAP