Zamknij
Wypadek
  • Wypadek w gminie Rusiec
  • Wypadek w gminie Rusiec
  • Wypadek w gminie Rusiec
  • 3 Zobacz
fot. Łódzka Policja

Policja wyjaśnia przyczyny oraz okoliczności wypadku, do którego doszło na terenie gminy Rusiec (woj. łódzkie). W wyniku zderzenia samochodu z drzewem i dachowania zginął 48-letni mężczyzna. 

Do wypadku - jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi - doszło w środę rano na drodze krajowej nr 74 w okolicy miejscowości Rusiec (na terenie gminy o tej samej nazwie) w powiecie bełchatowskim (woj. łódzkie). 

Rusiec. Wypadek na dk 74. Auto dachowało, nie żyje 48-latek

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący mazdą 48-letni obcokrajowiec z nieustalonych na ten moment przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi, uderzył w drzewo i dachował. Na skutek odniesionych obrażeń kierowca samochodu poniósł śmierć na miejscu. 

Na miejsce dotarli przedstawiciele policji, straży pożarnej oraz służby medyczne. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i pojazdu oraz zabezpieczyli ślady. Obecnie pod nadzorem prokuratora śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności tragicznego wypadku. Z kolei na drodze wprowadzono ruch wahadłowy. 

Wszystko wskazuje na to, że do zdarzenia doszło wcześniej, bowiem w momencie działań strażaków silnik pojazdu był już zimny

Jędrzej Pawlak, KW PSP Łódź w rozmowie z PAP

Jak poinformował lokalny portal belchatow.naszemiasto.pl, samochód roztrzaskał się na drzewie i strażacy musieli rozciąć pojazd, by dostać się do znajdującego się w środku 48-latka, który niestety nie przeżył. 

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o bezpieczną jazdę, dostosowaną do warunków panujących na drodze! Pamiętajmy, że pośpiech na drodze to zły doradca, zwłaszcza gdy warunki pogodowe nie sprzyjają kierowcom, należy kierować się zasadą „wolniej znaczy bezpieczniej”. Pamiętajmy o ostrożności i przewidujmy zagrożenia! - czytamy w policyjnym komunikacie. 

RadioZET.pl/Łódzka Policja/belchatow.naszemiasto.pl/PAP (A. Grzelak-Michałowska)