Rusza sesja dodatkowych egzaminów maturalnych i gimnazjalnych

Redakcja
04.06.2018 07:42
Matura
fot. Archiwum Radia ZET

Egzaminem pisemnym z języka polskiego na poziomie podstawowym rozpocznie się w poniedziałek rano dodatkowa sesja egzaminów pisemnych dla maturzystów, którzy z powodów zdrowotnych lub losowych nie mogli przystąpić do nich w sesji majowej.

W poniedziałek rano rozpocznie się też dodatkowa sesja egzaminów gimnazjalnych.

Dodatkowa sesja maturalna odbędzie się od 4 do 20 czerwca. Podobnie jak w sesji majowej egzaminy pisemne będą rano - początek o godz. 9 - i po południu - początek o godz. 14.

Do przystąpienia do egzaminów maturalnych w sesji czerwcowej konieczna jest zgoda dyrektora odpowiedniej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

W pierwszym dniu dodatkowej sesji maturalnej rano abiturienci przystąpią do egzaminu pisemnego z języka polskiego na poziomie podstawowym. Tego samego dnia po południu przeprowadzony będzie egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Do egzaminu pisemnego na poziomie podstawowym ma przystąpić 342 maturzystów, a na rozszerzonym - 114.

Na wtorek - 5 czerwca - zaplanowano egzamin z matematyki. Rano na poziomie podstawowym, a po południu na poziomie rozszerzonym. Pierwszy ma zdawać 587 osób, a drugi - 236 osób.

Egzamin z języka angielskiego - najczęściej wybieranego przez maturzystów języka obcego - odbędzie się w środę 6 czerwca. W przypadku egzaminów z języków obcych - tak jak było w przypadku języka polskiego i matematyki - oba poziomy będą przeprowadzane jednego dnia. Termin egzaminu z niemieckiego wyznaczono na 13 czerwca, z rosyjskiego - 14 czerwca, z francuskiego - 15 czerwca, z hiszpańskiego - 18 czerwca, a z włoskiego - 19 czerwca.

Język angielski na poziomie podstawowym ma zdawać 413 abiturientów, a na rozszerzonym - 249; niemiecki odpowiednio: 49 i 32; rosyjski: 39 i 17; francuski: 1 i 4; hiszpański: na poziomie podstawowym - 1; włoski: na poziomie rozszerzonym - 3. Nikt nie złożył deklaracji zdawania egzaminu z hiszpańskiego na poziomie rozszerzonym ani włoskiego na poziomie podstawowym.

Na 7 czerwca rano zaplanowano egzamin z wiedzy o społeczeństwie, po południu - z filozofii, języka łacińskiego i kultury antycznej, informatyki i historii sztuki; 8 czerwca: rano - z biologii, po południu - z historii; 11 czerwca: rano - fizyki, po południu - z geografii; 12 czerwca: rano - z chemii, po południu - z historii muzyki. Na ostatni dzień sesji dodatkowej - 20 czerwca - zaplanowano egzaminy z języków mniejszości narodowych, języków regionalnych i z różnych przedmiotów zdawanych w językach obcych przez abiturientów ze szkół dwujęzycznych.

RadioZET.pl/pap/maal