Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Rusza pierwsza edycja stażu prezydenckiego. Kto może skorzystać?

27.05.2017 13:26
xxx wiadomosci

Rozpoczęła się pierwsza edycja Stażu Prezydenckiego, umożliwiającego amerykańskim studentom zdobycie doświadczenia zawodowego poprzez wizyty m.in. w spółkach skarbu państwa. Staż współorganizowany jest przez Kancelarię Prezydenta RP.

Rusza pierwsza edycja stażu prezydenckiego. Kto może skorzystać? fot. Wikipedia.org

Jak zapowiadają organizatorzy, staż ma na celu "umożliwienie amerykańskim studentom oraz ich kolegom mającym polskie pochodzenie pozyskania doświadczenia zawodowego poprzez wizyty studyjne w spółkach skarbu państwa oraz międzynarodowych firmach prywatnych w Polsce".

Program przewiduje także atrakcje kulturalne i turystyczne, w trakcie których "młodzież zwiedzi wybrane miasta Polski oraz zapozna się z polską tradycją i historią" - czytamy na stronie internetowej prezydenta.

Podczas inauguracji pierwszej edycji Stażu, która odbyła się 24 maja, z jego uczestnikami spotkał się sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta minister Adam Kwiatkowski, a także przedstawiciele General Electric Polska. Studenci zostali także przyjęci przez marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, odbyli także spotkania w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Centrali Narodowego Banku Polskiego oraz w Ambasadzie USA w Warszawie.

Staż Prezydencki organizowany jest przez Kancelarię Prezydenta RP przy współpracy z General Electric Polska i Polsko-Słowiańską Federalną Unią Skarbową.

RadioZET.pl/PAP/DG

Oceń
Tagi