Zamknij

Rusza pierwsza edycja stażu prezydenckiego. Kto może skorzystać?

Redakcja
27.05.2017 13:26
Rusza pierwsza edycja stażu prezydenckiego. Kto może skorzystać?
fot. Wikipedia.org

Rozpoczęła się pierwsza edycja Stażu Prezydenckiego, umożliwiającego amerykańskim studentom zdobycie doświadczenia zawodowego poprzez wizyty m.in. w spółkach skarbu państwa. Staż współorganizowany jest przez Kancelarię Prezydenta RP.

Jak zapowiadają organizatorzy, staż ma na celu "umożliwienie amerykańskim studentom oraz ich kolegom mającym polskie pochodzenie pozyskania doświadczenia zawodowego poprzez wizyty studyjne w spółkach skarbu państwa oraz międzynarodowych firmach prywatnych w Polsce".

Program przewiduje także atrakcje kulturalne i turystyczne, w trakcie których "młodzież zwiedzi wybrane miasta Polski oraz zapozna się z polską tradycją i historią" - czytamy na stronie internetowej prezydenta.

Podczas inauguracji pierwszej edycji Stażu, która odbyła się 24 maja, z jego uczestnikami spotkał się sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta minister Adam Kwiatkowski, a także przedstawiciele General Electric Polska. Studenci zostali także przyjęci przez marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, odbyli także spotkania w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Centrali Narodowego Banku Polskiego oraz w Ambasadzie USA w Warszawie.

Staż Prezydencki organizowany jest przez Kancelarię Prezydenta RP przy współpracy z General Electric Polska i Polsko-Słowiańską Federalną Unią Skarbową.

RadioZET.pl/PAP/DG