Ruszyły matury 2018. Na początek: język polski

Redakcja
04.05.2018 13:52
Matury 2018
fot. Archiwum

Zakończył się egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie podstawowym — obowiązkowym dla wszystkich abiturientów. Przebiegł spokojnie — twierdzi dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.

Egzamin rozpoczął się w piątek, 4 maja, po godzinie 9 i trwał 170 minut.

Matura z polskiego — pytania

Matura pisemna z języka polskiego na poziomie podstawowym jest obowiązkowa dla wszystkich maturzystów. Chętni mogą pisać także egzamin z tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Deklaracje przystąpienia do egzaminu na tym poziomie złożyło ponad 54 tys. tegorocznych absolwentów liceów i techników, czyli 20 proc. z nich. Egzamin zostanie przeprowadzony w piątek po południu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Matura z języka polskiego 2018

Jakie były pytania na maturze z języka polskiego? „Powiedzieć, czym jest tęsknota” na podstawie „Lalki” i „Kordiana” oraz interpretacja wiersza Ernesta Brylla — tak mówili w piątek maturzyści tuż po zakończeniu swoich egzaminów. Powyższe tematy podali Polskiej Agencji Prasowej maturzyści z XVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Warszawie po wyjściu z egzaminu.

Egzamin maturalny 2018

Egzamin pisemny z polskiego na poziomie podstawowym składa się z dwóch części — maturzyści muszą rozwiązać test i napisać własny tekst; mają wybór między napisaniem rozprawki a analizą tekstu poetyckiego.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz