Zamknij

Rutkowski dla RadioZET.pl: Widzieliśmy już raport medyczny. Magda udusiła się

Redakcja
04.05.2017 20:15
Rutkowski dla RadioZET.pl: Widzieliśmy już raport medyczny. Magda udusiła się
fot. EastNews

Krzysztof Rutkowski spotkał się z rodzicami zmarłej Magdaleny Żuk i w rozmowie z naszym redaktorem powiedział, co przedstawia sporządzony w Egipcie raport medyczny. – Wynika z niego, że po wypadnięciu z okna na II piętrze w płucach dziewczyny zrobił się zator i 27-latka zmarła w wyniku uduszenia. Ponadto nastąpiła też niewydolność nerek – relacjonuje Rutkowski.

Raport medyczny

Dotarliśmy do raportu medycznego, jaki powstał w Egipcie. Wynika z niego, że w ciele Magdaleny Żuk doszło do niewydolności nerek oraz zatoru płucnego, który był efektem wypadnięcia z okna z drugiego piętra szpitala w Hurghadzie – komentuje Rutkowski.

Zobacz także

Ciężkie załamanie nerwowe

Krzysztof Rutkowski odniósł się też do zapisów ostatniej rozmowy Magdaleny. – Zachowanie Magdaleny Żuk, które widać w nagranej rozmowie ze swoim chłopakiem, oraz inne okoliczności wskazują, że prawdopodobnie doszło do ciężkiego załamania nerwowego, które mogło wystąpić np. w wyniku gwałtu. Badamy tę sprawę. Na razie nie możemy jednak zdradzić więcej szczegółów – dodaje.

Zobacz także

Ciało zostanie przebadane w Polsce

Dziś (4 maja) Krzysztof Rutkowski wraz ze swoimi ludźmi spotkali się z rodziną Magdaleny. – Prosili aby nie ujawniać mediom wszystkich szczegółów tej sprawy. Potwierdzam natomiast, że ciało w najbliższym czasie zostanie przetransportowane do Polski, gdzie zostaną przeprowadzone niezbędne badania, m.in. toksykologiczne. Nasi ludzie udali się do Egiptu aby zabezpieczyć prywatne rzeczy Magdaleny – powiedział Rutkowski, mówiąc, że w najbliższych kilku dniach będzie mógł powiedzieć więcej na temat prowadzonego śledztwa.

Zobacz także

Sprawę śmierci Magdaleny Żuk zaczęła również badać Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze. Śledztwo prokuratura prowadzi w kierunku zabójstwa, a nie samobójstwa, jak sugerował kilka godzin wcześniej rzecznik biura podróży, z którym leciała 27-latka.

RadioZET.pl/strz