Zamknij

Rutkowski oskarża rajdowego mistrza Leszka Kuzaja o udział w grupie przestępczej

Redakcja
27.07.2017 16:43
Rutkowski oskarża rajdowego mistrza Leszka Kuzaja o udział w grupie przestępczej
fot. East News

Ciężkie oskarżenia rzuca Krzysztof Rutkowski w kierunku byłego mistrza polski w rajdach samochodowych. Jego zdaniem Leszek Kuzaj może być powiązany ze zorganizowaną grupą przestępczą wyłudzającą VAT przy sprowadzaniu ekskluzywnych samochodów zza granicy.

Krzysztof Rutkowski twierdzi, że zgłosił się do niego świadek powiązany z firmą Leszka Kuzaja; mówił, że miał miejsce proceder kupowania drogich samochodów zza granicy na tzw. słupów, czyli zazwyczaj osoby bezdomne, bez stałego zameldowania i kompletnie niewypłacalne. Zdaniem świadka Rutkowskiego, firma Leszka Kuzaja na takich „słupów” kupowała samochody o wartości od 50 do 300 tys. euro.

Ogromna skala oszustw

Auta do Polski przyjeżdżały za cenę „netto”, bez VAT-u, a następnie „słup” znikał, a samochody zostawały sprzedawane do salonów, których właściciele nie mieli o niczym pojęcia. – Jeśli auto kosztowało 100 tysięcy euro, to zarobek na nim wynosił 23 tys. – komentował Rutkowski w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl

Zdaniem Rutkowskiego skala procederu była ogromna. W przeciągu roku miało w ten sposób zostać sprowadzonych około 200 aut o wartości od 50 do 300 tys. euro. – Już przekazałem informacje do Centralnego Biura Śledczego Policji. Dotyczy to zarządu w Krakowie i Warszawie – mówił Rutkowski w rozmowie z portalem.

Auta kupowane na "słupów"

Sam Leszek Kuzaj w środę nie chciał komentować całej sprawy. Powiedział, że wypowie się w czwartek 27 lipca. W latach 2002-2006 Kuzaj był czterokrotnym złotym medalistą Rajdowych Mistrzostw Polski.

Zobacz także

RadioZET.pl/Sportowefakty.pl/strz