Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Rutkowski oskarża rajdowego mistrza Leszka Kuzaja o udział w grupie przestępczej

27.07.2017 16:43
xxx wiadomosci

Ciężkie oskarżenia rzuca Krzysztof Rutkowski w kierunku byłego mistrza polski w rajdach samochodowych. Jego zdaniem Leszek Kuzaj może być powiązany ze zorganizowaną grupą przestępczą wyłudzającą VAT przy sprowadzaniu ekskluzywnych samochodów zza granicy.

Rutkowski oskarża rajdowego mistrza Leszka Kuzaja o udział w grupie przestępczej fot. East News

Krzysztof Rutkowski twierdzi, że zgłosił się do niego świadek powiązany z firmą Leszka Kuzaja; mówił, że miał miejsce proceder kupowania drogich samochodów zza granicy na tzw. słupów, czyli zazwyczaj osoby bezdomne, bez stałego zameldowania i kompletnie niewypłacalne. Zdaniem świadka Rutkowskiego, firma Leszka Kuzaja na takich „słupów” kupowała samochody o wartości od 50 do 300 tys. euro.

Ogromna skala oszustw

Auta do Polski przyjeżdżały za cenę „netto”, bez VAT-u, a następnie „słup” znikał, a samochody zostawały sprzedawane do salonów, których właściciele nie mieli o niczym pojęcia. – Jeśli auto kosztowało 100 tysięcy euro, to zarobek na nim wynosił 23 tys. – komentował Rutkowski w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl

Zdaniem Rutkowskiego skala procederu była ogromna. W przeciągu roku miało w ten sposób zostać sprowadzonych około 200 aut o wartości od 50 do 300 tys. euro. – Już przekazałem informacje do Centralnego Biura Śledczego Policji. Dotyczy to zarządu w Krakowie i Warszawie – mówił Rutkowski w rozmowie z portalem.

Auta kupowane na "słupów"

Sam Leszek Kuzaj w środę nie chciał komentować całej sprawy. Powiedział, że wypowie się w czwartek 27 lipca. W latach 2002-2006 Kuzaj był czterokrotnym złotym medalistą Rajdowych Mistrzostw Polski.

RadioZET.pl/Sportowefakty.pl/strz

Oceń