Zamknij

Rutkowski pozywa do sądu dziennikarkę Anitę Gargas i TVP

Redakcja
19.05.2017 19:07
Rutkowski pozywa do sądu dziennikarkę Anitę Gargas i TVP
fot. East News

Krzysztof Rutkowski wytoczył proces dziennikarce Anicie Gargas oraz Telewizji Publicznej. Wszystko z powodu programu „Magazyn śledczy”, który został wyemitowany w środę (17. maja) w TVP1.

Dziennikarskie śledztwo TVP

Program Telewizji Polskiej o okolicznościach tajemniczej śmierci Magdaleny Żuk nie przypadł byłemu detektywowi do gustu. – Wraz z mecenasem Maciejem Morawcem składam dziś w sądzie w Warszawie akt oskarżenia przeciwko dziennikarce TVP o nazwisku Anita Gargas. Oraz Telewizji Publicznej, która dopuszcza ją do przekazywanie na antenie tej utrzymywanej z pieniędzy podatników stacji, kłamliwych informacji na mój temat  i m.in. sprawy śmierci Karoliny Kaczorowskiej w Karpaczu – komentował Krzysztof Rutkowski.

Zobacz także

Rutkowski pewny swoich tez

W „Magazynie śledczym” TVP działania Rutkowskiego zostały pokazane w negatywnym świetle. Były poseł Samoobrony stwierdził, że śmierć Magdaleny Żuk i modelki Karoliny Kaczorowskiej w żadnym stopniu nie są ze sobą powiązane, a 27-latka w Egipcie zmarła, ponieważ w wyniku załamania nerwowego targnęła się na swoje życie. Tymczasem dziennikarze śledczy TVP oraz Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze badają sprawę między innymi pod kątem morderstwa. Śledczy nie wykluczają również, że śmierć polskiej turystki powiązana jest z zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się handlem ludźmi. W ostatnich dniach wiele osób obserwujących śledztwo komentowało, że Polka leczyła się psychiatrycznie. Dziennikarze TVP dotarli jednak do informacji, że Magdalena Żuk w latach 2009-2011 uczestniczyła jedynie w spotkaniach "DDA" (Dorosłe Dzieci Alkoholików).

Międzynarodowe śledztwo w toku

Powyższe okoliczności wyklucza Rutkowski, mimo, że międzynarodowe śledztwo polskiej i egipskiej prokuratury wciąż trwa. – W najbliższym czasie opublikujemy na naszym portalu video-wywiad z Krzysztofem Rutkowskim. Odniesie się w nim do aktualnych, niebywałych informacji mnożących się w mediach na temat sprawy. I o krokach prawych, które zamierza podjąć wobec osób go pomawiających m.in. w Telewizji Publicznej – czytamy na portalu Patriot24.pl.

Poniżej przedstawiamy możliwie dokładny zapis tego, co działo się z 27-latką od momentu wylotu (25. kwietnia, godz. 20:20) do śmierci w szpitalu w Hurghadzie (30 kwietnia, godz. 17:30):

Zobacz także

RadioZET.pl/Newsbook.pl/Patriot24.pl/strz