Zamknij

Kolejne nowe połączenia Ryanaira z Polski

Redakcja
16.02.2017 13:36
Kolejne nowe połączenia Ryanaira z Polski
fot. Pixabay

Dobra wiadomości dla miłośników tanich lotów! Ryanair ogłosił nowe połączenia z Polski. Gdzie będziemy mogli polecieć tym razem?

Przewoźnik Ryanair ogłosił nowe połączenia lotnicze z Wrocławia na Sycylię, do Neapolu, Edynburga, Leeds Bradford i Oslo. Kilka dni wcześniej gigant lotniczy zapowiedział także otwarcie w sezonie zimowym 2017/18 połączeń do Tel Awiwu, Brukseli i Gdańska.

Jak podkreślił w przesłanym PAP komunikacie prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś, pasażerowie otrzymują po raz pierwszy bezpośrednie połączenie na Bliski Wschód, a także ważne połączenie do Brukseli.

„- Bardzo cieszy połączenie do Edynburga -– szkockiej stolicy kultury oraz do Leeds Bradford w północnej Anglii. Trasy te znakomicie uzupełnią naszą siatkę kierunków brytyjskich. Z kolei uruchomienie trasy do Gdańska dowodzi, że przewoźnik dostrzega ogromny potencjał tkwiący w połączeniach krajowych” –- mówił, cytowany w komunikacie, Kuś.

Jak podano, do Brukseli i Gdańska będą trzy rejsy w tygodniu, a w przypadku pozostałych nowych tras - dwa. W sezonie zimowym 2017/18 oferta linii Ryanair z Wrocławia będzie rekordowo bogata –- łącznie będzie to 29 kierunków. W aktualnym rozkładzie lotów linie Ryanair obsługują 25 połączeń z Wrocławia. Wiosną 2017 ruszą dwa nowe połączenia irlandzkiego przewoźnika –- do Lizbony i na Majorkę.

„- Cieszymy się bardzo, mogąc ogłosić największy w historii rozkład lotów z Wrocławia. Ruch lotniczy Ryanaira wzrośnie o 26 proc., a na wrocławskim lotnisku obsłużymy 1,6 mln klientów rocznie. Przyczynimy się także do utworzenia 1200 miejsc pracy, co potwierdza nasze zaangażowanie w dalszy rozwój turystyki w Polsce - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes zarządu Ryanaira Michael O’Leary.

Linie Ryanair w bazie operacyjnej we Wrocławiu mają już trzy samoloty. Tu powstaje też trzecia w Europie, a pierwsza w Polsce baza techniczna - centrum obsługi technicznej tego przewoźnika. To inwestycja za 6 mln euro, która stworzy 150 miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanego personelu.

RadioZET.pl/SI/PAP