Ryanair z Polski do UK tylko do marca 2019 r.? Firma ostrzega przed zawieszeniem połączeń na Wyspy

Redakcja
17.02.2017 11:59
Ryanair
fot. Pixabay

Istnieje możliwość, że po Brexicie połączenia lotnicze do Wielkiej Brytanii zostaną zawieszone. Miałoby do tego dojść w marcu 2019 r. Przed taką perspektywą ostrzega Michael O'Leary, szef Ryanaira.

Michael O'Leary, jeden z najbardziej znanych krytyków Brexitu i szef linii Ryanair, uważa, że wystąpienie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może spowodować zablokowanie ruchu lotniczego między Wyspami a Europą. Powód?

Zagłosuj

Co byś zrobił gdyby odwołano wszystkie loty do Londynu?

Liczba głosów:

Według szefa linii, obecne porozumienia lotnicze opierają się na jurysdykcji Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Premier Theresa May zapowiedziała, że po Brexicie Wielka Brytania nie będzie mu podlegać. To z kolei wymusi zawarcie umów z państwami, które pozostaną w Unii. O'Leary szacuje, że opanowanie sytuacji mogłoby zająć nawet dwa lata.

Szef Ryanaira zaznaczył, że jest to scenariusz mało prawdopodobny, ale możliwy. Dodał, że nie wyklucza przeniesienia swoich baz do innych, europejskich państw. Oskarżył także brytyjski rząd o lekkomyślność oraz wyraził nadzieje, że Wielka Brytania pozostanie w Unii Europejskiej.

Jest także dobra wiadomość dla Polaków. Linie ogłosiły nowe połączenia z naszego kraju. Z Polski tanie linie zabiorą nas na Sycylię, do Neapolu, Edynburga, Leeds, Bradford i Oslo. Kilka dni wcześniej gigant lotniczy zapowiedział także otwarcie w sezonie zimowym 2017/18 połączeń do Tel Awiwu, Brukseli i Gdańska.

RadioZET.pl/Daily Mail/MaAl