Ryanair na stałe zamieszka w Poznaniu? Ma powstać baza w Ławicy

Redakcja
03.03.2017 14:24
Ryanair na stałe zamieszka w Poznaniu? Ma powstać baza w Ławicy
fot. Materiały prasowe

Ryanair ma planować stworzenie bazy w poznańskiej Ławicy. Lokalne media wyciągają takie wnioski na podstawie systemu rezerwacyjnego linii.

Chociaż Ryanair nie podał jeszcze takiej informacji oficjalnie, powstanie bazy ma wynikać z rozkładu lotów. Samoloty popularnych, tanich linii z Ławicy do Londynu startują o godzinie 7 rano. Po całym dniu lotów, wracają ze Szkocji do Poznania o godzinie 22.

- Oficjalnej informacji nie ma, (...) ale trudno sobie wyobrazić by latały z innych lotnisk. Więc... trzymamy kciuki żeby to była prawda. Czekamy na komunikat ze strony przewoźnika, który wyjaśni tę sytuację. Jesteśmy podekscytowani jak nigdy dotąd - komentuje sprawę na Facebooku stowarzyszenie Latamy z POZnania.

Zagłosuj

Potrzeba nam kolejnej bazy Ryanaira?

Liczba głosów:

Powstanie bazy na poznańskim lotnisku nie będzie zaskoczeniem. Kilka tygodni temu taką wizję snuł Mariusz Wiatrowski, prezes Ławicy. W rozmowie z Fly4Free.pl określił taką perspektywę jako bardzo prawdopodobną i zapowiedział, że pierwsza maszyna ma zostać zbazowana już jesienią tego roku.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Obecnie Ryanair ma w Polsce 4 bazy - w Gdańsku, Krakowie, Warszawie i we Wrocławiu. Niedawno prezes linii zapowiadał, że w związku z Brexitem będzie umacniać swoją pozycję na europejskich lotniskach.

RadioZET.pl/ePoznan/MaAl