Zamknij

Ryanair uruchomi nowe połączenie z Polski

Redakcja
11.10.2017 16:34
Ryanair uruchomi nowe połączenie z Polski
fot. Pixabay

Irlandzkie linie lotnicze Ryanair w maju przyszłego roku uruchomią połączenie z Wrocławia do Aten. Loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu. To drugie - po Krecie - połączenie z Wrocławia do Grecji obsługiwane przez tego przewoźnika.

Zagłosuj

Czy korzystasz z usług linii Ryanair?

Liczba głosów:

Prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś podkreślił, że Grecja od lat jest jednym z najpopularniejszych kierunków wylotów wakacyjnych z wrocławskiego lotniska. - Niskokosztowe loty do Aten to zupełnie nowe możliwości dla osób, które samodzielnie organizują wakacyjny wypoczynek, a także ciekawe uzupełnienie kierunków południowych reprezentowanych przez Hiszpanię czy Włochy – powiedział Kuś.

Ateny to drugi - po Krecie - grecki kierunek Ryanaira z wylotem z Wrocławia. Loty ruszą w maju 2018 r. Będą odbywać się dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i w piątki.

Zobacz także

W tegorocznym sezonie zimowym oferta Ryanaira z Wrocławia to około 30 połączeń, w tym ośmiu nowych. Irlandzkie linie z końcem października uruchamiają loty do Palermo, Neapolu, Edynburga, Leeds Bradford, Oslo, Tel Awiwu, Brukseli i Gdańska.

Przewoźnik jest związany z wrocławskim lotniskiem od 2005 r. W bazie operacyjnej we Wrocławiu stacjonują trzy jego samoloty. Na wrocławskim lotnisku znajduje się też trzecia w Europie, a pierwsza w Polsce baza techniczna przewoźnika. W 2016 r. linie otworzyły we Wrocławiu Laboratorium Podróży Travel Labs Polska. To pierwsze centrum IT Ryanaira poza Irlandią. Zajmuje się rozwojem strony internetowej przewoźnika oraz aplikacji na telefony komórkowe.

RadioZET.pl/PAP/DG