Policja publikuje wizerunek sprawcy napadu na pocztę

Redakcja
14.11.2017 15:55
Policja publikuje wizerunek sprawcy napadu na pocztę

Rybniccy policjanci opublikowali zdjęcia sprawcy napadu na placówkę pocztową w tym mieście; liczą że internauci pomogą w jego identyfikacji. W poniedziałek zamaskowany mężczyzna sterroryzował personel przedmiotem przypominającym pistolet, zabrał pieniądze i uciekł.

Policjanci liczą, że dzięki publikacji wizerunku uda się ustalić tożsamość przestępcy. Na stronie internetowej zamieścili film z kamer monitoringu, na którym widać idącego chodnikiem, podejrzewanego o napad oraz wygenerowane z monitoringu zdjęcia, na których widać jego postać w zbliżeniu. Identyfikacja może być trudna, bo mężczyzna ma mocno nasuniętą na głowę czapkę i ciemne okulary.

Jak powiedział PAP sierżant sztabowy Dariusz Jaroszewski z rybnickiej policji, informację o napadzie na placówkę pocztową przy ulicy Kilińskiego w Rybniku dyżurny miejscowej komendy otrzymał w poniedziałek ok. 12.30.

- Zamaskowany sprawca, przy pomocy przedmiotu przypominającego broń palną, dokonał zaboru pieniędzy i uciekł. Na skutek napadu żadna osoba nie odniosła obrażeń. Podejrzany jest w wieku około 30 lat, szczupły, około 175 cm wzrostu, był ubrany w ciemne spodnie, granatową kurtkę, ciemną czapkę i buty koloru czarnego - relacjonował Jaroszewski. Policja nie podaje, jaka kwota padła łupem sprawcy.

Śledztwo prowadzą rybniccy policjanci pod nadzorem miejscowej prokuratury. Funkcjonariusze liczą, że mężczyznę mógł nagrać nie tylko miejski monitoring, ale też coraz popularniejsze w samochodach rejestratory. Być może któryś z nich "złapał" sprawcę zanim ten założył czapkę i okulary. Apelują do kierowców, którzy ok. 12.30 w poniedziałek przejeżdżali w rejonie ul. Kilińskiego o weryfikację nagrań.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w zidentyfikowaniu mężczyzny lub mają jakiekolwiek informacje, które umożliwią ustalenie miejsca jego pobytu policjanci proszą o telefon do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku pod numerem telefonu (32) 429 52 55, kontakt osobisty lub mailowy. Informacje można przekazać także w najbliższej jednostce policji.

RadioZET.pl/pap/maal