Zamknij

Policjant wpadł na podwójnym „gazie”. Jadąc prywatnym autem miał 3 promile

26.09.2019 18:40
Pijany Policjant
fot. Policja w Rybniku

Natychmiastowe zawieszenie, a wkrótce wydalenie ze służby i proces. To obraz upadku jednego z rybnickich policjantów, którego mundurowi przyłapali na pijackim rajdzie. Jak podaje PAP 44-latek wydmuchał niemal 3 promile alkoholu.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Policja z Rybnika zatrzymała kolegę po fachu, gdy ten jechał pod prąd jednej z ulic w Jastrzębiu Zdroju. Wpierw ujęli go inni kierowcy. Widząc pijacki rajd inni kierowcy zatrzymali pojazd, po czym odebrali kluczyki kierującemu.

Wczoraj późnym wieczorem dyżurny jastrzębskiej komendy został powiadomiony o zatrzymaniu nietrzeźwego kierującego w Jastrzębiu-Zdroju na al. Piłsudskiego. Kierowca opla jechał pod prąd ul. Pszczyńską w kierunku Wodzisławia Śląskiego. 44-letni funkcjonariusz został zawieszony w czynnościach służbowych, wkrótce zostanie wydalony ze służby

policja w Rybniku

Zobacz także

Prowadził po pijanemu, sam pilnował porządku…

Dni policjanta na służbie są już policzone. Paradoksem sytuacji jest fakt, że pijanym kierowcą okazał się policjant wydziału prewencji z 22-letnim stażem. Policja z Rybnika nie stosuje żadnej taryfy ulgowej.

W policji nie ma miejsca dla osób, które łamią prawo. Komendant miejski policji natychmiast zawiesił zatrzymanego policjanta w czynnościach służbowych oraz wszczął wobec niego postępowanie dyscyplinarne i postępowanie administracyjne zmierzające do zwolnienia go ze służby

rybnicka komenda

RadioZET.pl/KPP w Rybniku