Śmiertelne potrącenie egzaminatora przez 68-letnią kursantkę. Trwa śledztwo

25.06.2019 15:47
Śmiertelne potrącenie egzaminatora przez 68-letnią kursantkę. Trwa śledztwo
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Prokuratura w Rybniku wszczęła śledztwo w sprawie wypadku na placu manewrowym WORD w tym mieście. Wczoraj w wyniku potrącenia przez 68-letnią kursantkę zginął egzaminator.

Prokuratura wciąż czeka na materiały zgromadzone przez lokalną policję. Wiemy już, że w sprawie śmierci 35-letniego egzaminatora WORD ruszyło prokuratorskie śledztwo.

W oparciu o wyniki oględzin i zebrane dotychczas informacje prokurator w dniu dzisiejszym wszczął śledztwo w kierunku przestępstwa z art. 177 par 2 Kodeksu karnego, czyli spowodowania wypadku w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym.

Barbara Drewniok, zastępca prokuratora rejonowego w Rybniku, dla PAP

Za popełnienie wspomnianego przestępstwa grozi od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia. Śledczy podejmą kolejne decyzje po uzyskaniu kompletnych materiałów od policji. Wtedy też dowiemy się, czy 68-letnia egzaminowana usłyszy zarzuty.

Zobacz także

– To jeszcze nie jest przesądzone, ale z dużym prawdopodobieństwem można tak założyć. Dotychczasowe informacje na to wskazują, że taka kwalifikacja będzie zastosowana – uchyla rąbka tajemnicy prokurator Drewniok.

Do tego dochodzi też kwestia sekcji zwłok. Da ona ostateczną odpowiedź na przyczynę zgonu egzaminatora. Śledczy zaznaczają, że sprawa nie dotyczy typowego wypadku na drodze – sprawcą była bowiem osoba starająca się o prawo jazdy.

– To są specyficzne okoliczności, ale te najpewniej będzie brał pod uwagę sąd, jeżeli sprawa do niego trafi – wskazała prokurator.

O śmiertelnym wypadku na placu manewrowym WORD mówi cała Polska. „Dziennik Zachodni” precyzuje, że do tragedii doszło, gdy egzaminowana wykonywała jazdę „na łuku”. Wjechała w egzaminatora przodem pojazdu. Po drodze skosiła jeszcze drzewko. Zatrzymała się dopiero na zaparkowanym przy ośrodku mercedesie.

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni/PAP