Zamknij

Rybnik: Po zachorowaniach na koronawirusa szkoły odwołały lekcje

09.03.2020 09:16
Koronawirus Rybnik Śląsk
fot. Radio ZEt

Dwie osoby są zakażone koronawirusem na Dolnym Śląsku - przekazał rano wojewoda dolnośląski. Tymczasem na Śląsku w związku z zagrożeniem nowym wirusem zostały zawieszone zajęcia w dwóch szkołach w Rybniku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Koronawirus w Polsce. Na porannych konferencjach prasowych wojewodowie mazowiecki (Konstanty Radziwiłł) i dolnośląski (Jarosław Obremski) przekazali informacje o bieżącym stanie zachorowań i leczenia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa.

Zobacz także

Sztab kryzysowy zebrał się natomiast na Śląsku. Jak podaje „Dziennik Zachodni”, w dwóch rybnickich szkołach, SP nr 9 i ZS nr 3 zajęcia zostały dziś odwołane. W niedzielę potwierdzono dwa przypadki zachorowań na koronawirusa, właśnie w Rybniku.

W związku z podejrzeniem zagrożenia koronawirusem od dziś (9.03) zawieszone zostały zajęcia w dwóch rybnickich szkołach: Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Cmentarnej oraz Zespole Szkół nr 3, przy ul. Orzepowickiej. Prosimy o przestrzeganie podstawowych zasad związanych z zapobieganiem zakażeniu koronawirusem

- informuje Urząd Miasta w Rybniku.

Uczniowie nie zostali dziś wpuszczeni do wymienionych szkół. W Polsce na koronawirusa choruje, wedle bilansów z wczoraj, 11 osób. Stan jednego z nich, pacjenta z Wrocławia, jest ciężki.

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni