Zamknij

Ciężarówka potrąciła 4-letnie dziecko. Na miejscu śmigłowiec LPR

08.08.2020 12:13
Zdjęcie ilustracyjne
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Rybnik. Ciężarówka potrąciła 4-letnie dziecko - informuje PAP oraz lokalne media. Chłopczyk trafił do szpitala z urazem głowy. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Rybnik. 4-letnie dziecko potrącone przez ciężarówkę. "Czteroletni chłopiec został w sobotę potrącony przez samochód oczyszczania miasta na jednym z osiedli Rybnika (Śląskie). Dziecko wybiegło spomiędzy zaparkowanych samochodów pod jadący wolno pojazd. Śmigłowcem LPR przewieziono je do szpitala w Katowicach" – informuje PAP, powołując się lokalny rybnicki porta.

Zobacz także

Jak zrelacjonował podkomisarz Ryszard Czepczor z rybnickiej policji, chłopiec szedł wzdłuż ul. Wawelskiej w rybnickiej dzielnicy Maroko-Nowiny pod opieką mamy.

W pewnym momencie odbiegł od niej pomiędzy zaparkowanymi samochodami i nieszczęśliwie wybiegł na ulicę, gdzie został potrącony przez samochód ciężarowy

– powiedział policjant.

Zobacz także

Ciężarowy samochód oczyszczania miasta jechał bardzo wolno. Potrącone dziecko zostało zabrane do szpitala w Katowicach śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

– dodał Czepczor.

Rybnik. 4-letnie dziecko potrącone przez ciężarówkę

Rzecznik Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach Wojciech Gumułka przekazał PAP, że tamtejsi lekarze nie stwierdzili u czterolatka poważniejszych obrażeń.

Jest poobijany, w stanie ogólnym dobrym

 – uściślił przedstawiciel szpitala. Jak dodaje portal rybnik.dlawas.info, chłopczyk trafił do szpitala z urazem głowy.

Zobacz także

O potrąceniu dziecka poinformował m.in. portal rybnik.dlawas.info.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

 

RadioZET.pl/PAP/rybnik.dlawas.info