Zamknij

Dźgnął w klatkę piersiową znajomego, który chciał wyjaśnić konflikt. "Doszło do kłótni, chwycił nóż"

27.08.2021 12:14
Rybnik
fot. Śląska Policja

Rybniccy policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który zaatakował nożem swojego znajomego, zadając mu ciosy w klatkę piersiową. Podejrzany trafił do aresztu – podała w czwartek śląska policja.

Do przestępstwa doszło w poniedziałek wieczorem w jednym z budynków przy ulicy Smolnej w  Rybniku, gdzie obaj panowie wynajmowali pokoje. Z ustaleń śledczych wynika, że 28-latek podszedł do drzwi wynajmowanego przez 42-latka pokoju, aby wyjaśnić konflikt, który trwał między mężczyznami od dłuższego czasu. 

Rybnik. Dźgnął nożem znajomego, który chciał wyjaśnić konflikt

- Doszło do kłótni. W pewnej chwili 42-latek chwycił nóż i zadał 28-latkowi dwa ciosy, raniąc go w lewą część klatki piersiowej. Ranny zdołał uciec na zewnątrz i wezwać pomoc. Nożownik został zatrzymany – relacjonowała w rozmowie z rybnicką "Gazetą Wyborczą" Bogusława Kobeszko, rzeczniczka tamtejszej policji. 

Raniony mężczyzna zdołał uciec z budynku i wezwać pomoc. Został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Z kolei policjanci wkrótce zatrzymali nożownika.

W środę w Prokuraturze Rejonowej w Rybniku zatrzymany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP (K. Konopka)/rybnik.wyborcza.pl