Zamknij

Wyrzuciła 11-miesięcznego synka przez okno. Usłyszała zarzuty

25.05.2020 18:35
Wyrzuciła 11-miesięcznego synka przez okno. Usłyszała zarzuty
fot. Lukasz Solski/East News

Rybnik. 34-letnia Agnieszka G., która w niedzielę wyrzuciła przez okno swoje 11-miesięczne dziecko, usłyszała zarzuty. Kobiecie grozi nawet dożywocie.

Rybnik. Matka, która wyrzuciła przez okno w domu rodzinnym swojego 11-miesięcznego synka, usłyszała dwa zarzuty – dowiedział się reporter Radia ZET, Przemysław Taranek.

"2 zarzuty usiłowania zabójstwa postawiła prokuratura w Rybniku kobiecie, która wyrzuciła przez okno swojego 11-miesięcznego syna. Chłopiec przeżył upadek z 1 piętra. 2 miesiące temu matka usiłowała popełnić samobójstwo siadając z dzieckiem na torach" – napisał na Twitterze dziennikarz.

Kobiecie grozi dożywocie. Została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące.

Zobacz także

Z informacji pozyskanych przez reporter Radia ZET wynika, że Agnieszka G. w połowie marca bieżącego roku usiłowała popełnić tzw. samobójstwo rozszerzone, siadając z synkiem na torach. Akta tej sprawy przekazała prokuraturze policja.

Jak z kolei mówiła Przemysławowi Tarankowi prokurator Karina Spruś, mieszkanka Rybnika potwierdziła na przesłuchaniu, że w marcu chciała zabić siebie i dziecko. Nie pamięta natomiast, co wydarzyło się wczoraj – czyli w niedzielę.

Kobieta wyrzuciła z okna 11-miesięczne dziecko

O przerażającym wydarzeniu pisaliśmy na łamach RadioZET.pl. W niedzielę policja w Rybniku, zatrzymała 34-letnią Agnieszkę G. Kobieta wyrzuciła 11-miesięczne dziecko przez okno swojego domu, z wysokości pierwszego piętra.

Zobacz także

Jako pierwszy o sprawie pisał lokalny portal rybnik.com.pl. Do tragedii doszło około godziny 8.00 rano, przy ulicy Janasa.

Zobacz także

11-miesięczny chłopczyk przeżył upadek. Niemowlę zostało przetransportowane śmigłowcem LPR do szpitala w Katowicach-Ligocie. Stan dziecka określany jest przez lekarzy jako stabilny.

Zobacz także

Agnieszka G. trafiła w ręce policji. Wiadomo, że w trakcie zdarzenia była trzeźwa.

 

RadioZET.pl/RadioZET/Przemysław Taranek/rybnik.com.pl/policja