Zamknij

Pijany 21-latek wjechał w dziecko. ''Szło poboczem drogi''

12.06.2019 23:14
Pijany 21-latek wjechał w dziecko. ''Szło poboczem drogi''
fot. Śląska policja

21-letni kierowca potrącił w środę w Rybniku (Śląskie) dziewczynkę wracającą poboczem drogi ze szkoły. Uciekł z miejsca wypadku, ale szybko został złapany. Badania wskazały, że był pod wpływem alkoholu i być może narkotyków.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak poinformowała śląska policja, kierujący audi podczas wymijania innego pojazdu w strefie zamieszkania zjechał na pobocze, uderzył w głaz, po czym potrącił znajdujące się obok dziecko. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy dziewczynce, która z obrażeniami głowy została przewieziona do szpitala. Jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kilka minut później dyżurny otrzymał koleje zgłoszenie. Tym razem 42-letni strażnik miejski, który był po pracy zawiadomił policję, że zatrzymał sprawcę wypadku drogowego. Następnie przekazał go policjantom, którzy przyjechali na miejsce.

57-563287

Szybko wyszło na jaw, że sprawca wypadku był po spożyciu alkoholu. Badanie testerem narkotykowym również dało wynik pozytywny. To, czy znajdował się pod wpływem środków odurzających, potwierdzą ostatecznie wyniki badania jego krwi.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP