Zamknij

Wybuch i pożar butli z gazem. Ewakuacja mieszkańców, w akcji śmigłowiec LPR

27.09.2020 10:31
Zdjęcie ilustracyjne
fot. Gorodenkoff/Shutterstock

Dwie osoby z oparzeniami, starsze małżeństwo, zostały przetransportowane do szpitala wskutek wybuchu i pożaru gazu z butli w Rybniku ( woj. śląskie). Ogółem do szpitali trafiło pięć osób. Z trzypiętrowego budynku w centrum miasta ewakuowano kilkanaście osób.

Wybuch i pożar butli z gazem w Rybniku. Jak poinformował Polską Agencję Prasową mł. brygadier Bogusław Łabędzki z rybnickiej straży pożarnej, wybuch i pożar gazu nastąpiły w czterokondygnacyjnym budynku przy ul. Chrobrego, wiodącej od rybnickiego dworca kolejowego do miejscowej starówki.

Wybuchła 11-kilogramowa butla podłączona do kuchenki gazowej. Prawdopodobnie doszło do rozszczelnienia instalacji. Powstał pożar, mieszkanie zostało w zasadzie całkowicie zniszczone, powylatywały okna; zostały uszkodzone także szyby w budynku naprzeciw

mł. brygadier Bogusław Łabędzki

Do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowany został najciężej oparzony, 63-letni mężczyzna. Ambulansem zabrano 59-letnią kobietę.

Zobacz także

Ogółem poszkodowanych zostało pięć osób, z których do szpitala zostały zabrane cztery. Pozostali poszkodowani to sąsiedzi, którzy po wybuchu starali się udzielić pomocy najciężej poszkodowanym – podtruli się dymem. Jedna z tych osób otrzymała pomoc na miejscu.

Wybuch i pożar butli z gazem. Ewakuacja mieszkańców, na miejscu śmigłowiec LPR

Z budynku ogółem ewakuowano 12 osób, dla których miasto podstawiło autobus komunikacji miejskiej – co najmniej do czasu zakończenia oceny stanu budynku przez nadzór budowlany.

Zobacz także

Z mieszkania, w którym doszło do wybuchu, strażacy wynieśli także oparzonego psa. Zaopiekowały się nim osoby z miejscowego przytuliska dla zwierząt, organizując odpowiednią opiekę weterynaryjną.

Zobacz także

Ogółem do akcji związanej z wybuchem i pożarem gazu przy rybnickiej ul. Chrobrego skierowano pięć zastępów, 22 strażaków Państwowej Straży Pożarnej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP