Zamknij

19-latka zginęła w wypadku. "Kierowca stracił panowanie i uderzył w drzewo"

19.10.2020 10:11
Wypadek w Rybniku
fot. slaska.policja.gov.pl

19-letnia pasażerka BMW zginęła w wyniku wypadku, do którego doszło w niedzielę wieczorem Rybniku. 21-letni kierowca samochodu, z którym jechały trzy młode kobiety, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo.

Wypadek na Rybniku. Zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach poinformował w poniedziałek, że do wypadku doszło w niedzielę wieczorem, około godz. 21.15 na ulicy Gotartowickiej w Rybniku.

Rybnik. Wypadek. Samochód uderzył w drzewo, nie żyje 19-latka

"Ze wstępnych ustaleń policjantów wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy wynika, że kierujący BMW, 21-letni mieszkaniec Rybnika, jadąc w kierunku ulicy Boguszowickiej, na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo" - opisywali policjanci.

Wypadek w Rybniku
fot. slaska.policja.gov.pl

Mężczyzna podróżował z 20-latką i dwiema 19-latkami. Aby wyciągnąć z rozbitego samochodu poszkodowane kobiety, potrzebna była pomoc strażaków. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, które udzieliło pomocy uczestnikom wypadku.

Zobacz także

"Kierujący oraz ranne pasażerki trafili do szpitali w Rybniku i Jastrzębiu-Zdroju. Niestety, 19-letnia mieszkanka powiatu wodzisławskiego w wyniku odniesionych obrażeń zmarła w szpitalu. Rybniccy śledczy badają przyczyny oraz okoliczności tego tragicznego wypadku" - podała komenda.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/slaska.policja.gov.pl