Zamknij

Zgwałcił 16-latkę i nagrał telefonem. Szokujące ustalenia śledczych

28.09.2022 09:57

Mieszkaniec Rybnika miał gwałcić kobiety, a przestępstwa nagrywać telefonem. Najmłodsza ofiara miała 16 lat. Podejrzany mężczyzna został zatrzymany, a śledztwo jest w toku.

policja
fot. Shutterstock.com (zdj. ilustracyjne)

Wacław R. z Rybnika podejrzany jest o gwałty na trzech kobietach. Wśród nich była 16-latka. Inne ofiary miały 35 i 37 lat. Do przestępstw miało dochodzić w latach: 2018, 2019 i 2021.

Rybnik. Upijał i gwałcił kobiety. Najmłodsza miała 16 lat

Sposób działania 51-latka był przemyślany. Najpierw miał upijać i odurzać swoje ofiary, a potem zmuszać je do seksu.

- Dotychczasowe ustalenia śledztwa wskazują na to, iż podejrzany podstępem doprowadzał pokrzywdzone - najczęściej poznane np. w dyskotece lub miejscu publicznym - do stanu nieprzytomności, podając im alkohol, często ze środkiem chemicznym, a następnie wykorzystując brak ich świadomości, obcował z nimi płciowo, a w części przypadków czynności te nagrywał kamerą z telefonu komórkowego - przekazała portalowi nowiny24.pl Joanna Smorczewska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

W telefonie zatrzymanego mężczyzny znajdowały się m.in. treści pornograficzne. - W toku przeszukania mieszkania zatrzymanego ujawniono m.in. środki odurzające oraz amunicję, na którą podejrzany nie posiadał zezwolenia - przekazała prokuratura.

Podejrzany miał atakować na terenie Rybnika. Ofiar gwałciciela może być więcej, ponieważ w komórce 51-latka odnaleziono nagrania z udziałem kobiet, które do tej pory nie zgłosiły przestępstwa.

Zdaniem rzeczniczki prokuratury fakt, że inne ofiary nie rozmawiały jeszcze z policją, może być podyktowany wstydem, próbą zapomnienia o takim zdarzeniu lub oceną, że z taką sprawą nie można nic zrobić. - Apelujemy więc do pokrzywdzonych, aby zgłaszały się do organów ścigania, gdyby były ofiarami takich przestępstw - mówiła Joanna Smorczewska.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/nowiny24.pl