Zamknij

Rydzyk chce napisać książkę antyaborcyjną. "Prosimy o nadsyłanie świadectw"

08.06.2021 10:23
O. Tadeusz Rydzyk
fot. Karol Porwich/East News

O. Tadeusz Rydzyk zachęca słuchaczy Radia Maryja do nadsyłania świadectw osób uratowanych przed aborcją. Toruński redemptorysta ujawnił, że na podstawie zebranych materiałów zamierza napisać książkę o charakterze antyaborcyjnym.

O. Tadeusz Rydzyk opublikował na stronie internetowej Radia Maryja krótki komunikat. Twórca i dyrektor toruńskiej rozgłośni zwraca się w nim do osób, które - jak czytamy - ''zostały uratowane przed tzw. aborcją, a także ratowały przed zabiciem''.

"Prosimy o nadsyłanie świadectw. [...] Napiszcie do nas. […] Przekażcie swoje świadectwo. Może ono zachęci innych, by ratować życie" – zachęca toruński redemptorysta. 

Ojciec Rydzyk chce napisać książkę

W dalszej części komunikatu o. Rydzyk ujawnia, że ''od dłuższego czasu towarzyszy mu myśl o napisaniu książki o ratowaniu życia''. "W świadectwach i licznych liczbach, które dostaję od Państwa, często mowa jest m.in. o tym, że wizyta prof. Bernarda Nathansona i jego świadectwo uratowało wiele waszych dzieci, a także Was. Przekażcie swoje świadectwo. Może ono zachęci innych, by ratować życie'' – pisze dyrektor Radia Maryja. 

Na stronie toruńskiej rozgłośni można przeczytać, że "Bernard Nathanson to nawrócony aborcjonista, który był odpowiedzialny za zabicie ok. 75 tys. nienarodzonych dzieci''. – Doktor pokazuje nam, że działania zwolenników aborcji nie są spontanicznym ruchem obrony praw kobiet, ale zaplanowaną strategią, obliczoną na zysk – mówi Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor ds. edukacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

RadioZET.pl/Radio Maryja