Zamknij

Ojciec Rydzyk prosi o koperty. Potrzebuje 5 milionów. „Taniej już się nie da”

09.07.2019 23:06
Rydzyk prosi słuchaczy Radia Maryja o pieniądze na wóz transmisyjny dla TV Trwam
fot. Bartosz KRUPA/East News

Ojciec Tadeusz Rydzyk poprosił słuchaczy Radia Maryja o datki. Cel? 5 milionów złotych. Toruński redemptorysta potrzebuje ich, żeby spłacić kredyt zaciągnięty na zakup nowego wozu transmisyjnego dla telewizji Trwam.

Ojciec Tadeusz Rydzyk zaapelował na antenie Radia Maryja o wsparcie. Zachęcając do udziału w zaplanowanej na 13 i 14 lipca Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja, poprosił wiernych, by zabrali tam ze sobą koperty z datkami podpisane imieniem, nazwiskiem i adresem, na który zostanie później wysłane podziękowanie.

Wkładamy je (koperty – red.) do skarbon dostosowanych do małych, a nie wielkich kopert. Nie wielkie koperty. Tej wielkiej koperty nie da rady włożyć do takiej skarbony, a nie chcielibyśmy, aby to było gdzieś z boku. Niech się to nigdzie nie zapląta. Niech dotrze pod właściwy adres

Tłumaczył o. Rydzyk w komunikacie wygłoszonym na antenie Radia Maryja

ZOBACZ TEŻ: Fundacja o. Rydzyka z ponad 3 mln zł zysków

Dyrektor rozgłośni planuje przeznaczyć zebrane pieniądze na spłacenie kredytu zaciągniętego na zakup nowoczesnego wozu transmisyjnego dla TV Trwam. Ten ma zostać poświęcony właśnie na Jasnej Górze.

Dotychczasowy ma już 16 lat i przynajmniej 700 tys. km przebiegu. Wyposażenie do transmisji jest już bardzo zużyte. Samochód z wyposażeniem do transmisji kosztuje ponad 5 mln zł. To są duże pieniądze. To bardzo dużo dla nas, ale taniej już nie da się zrobić czegoś takiego. Na ten samochód musieliśmy wziąć pożyczkę

wyjaśnił o. Rydzyk

Jak zauważyła Wirtualna Polska, ojciec Rydzyk spodziewa się licznych darów, bo w komunikacie zaznaczył, żeby delegacje wręczające datki składały się najwyżej z dwóch osób.

Zobacz także

Zobacz także

RadioZET.pl/Wirtualna Polska/Radio Maryja