Zamknij

Rydzyk rozdaje książkę o seksie. Jej autor radzi: unikać miękkiej pościeli, spacerów na osobności, musztardy…

Redakcja
03.12.2018 17:03
Rydzyk rozdaje książkę o seksie. Jej autor radzi: unikać miękkiej pościeli, spacerów na osobności, musztardy…
fot. PAP

O. Tadeusz Rydzyk oraz jego współbracia, wzięli się za edukację seksualną wśród młodzieży. W tym celu rozkolportowali już 300 tys. egzemplarzy książki o. Mariana Pirożyńskiego pt. „Kształcenie charakteru”. Książka pochodzi z 1946 roku i jak zwracają uwagę eksperci, treści w niej zawarte są niezgodne zarówno z dzisiejszą wiedzą seksuologiczną i medyczną.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Znakomite wprowadzenie w tajniki pracy nad sobą. Autor przekonuje o konieczności wychowania i samowychowania, których istotę stanowi formowanie charakteru - stałej postawy moralnej, nadającej postępowaniu człowieka jednolity kierunek, niezależny od zewnętrznych okoliczności czy wewnętrznych trudności - można przeczytać na stronach sprzedających książkę.

Zobacz także

Jak informuje Onet.pl, O. Tadeusz Rydzyk oraz jego współbracia rozkolportowali już 300 tys. egzemplarzy książki „Kształcenie charakteru” – głównie wśród młodzieży. Była ona także rozdawana na ostatnich urodzinach Radia Maryja w Toruniu.

Jak jednak podkreślają eksperci, książka pochodzi z 1946 roku, a treści w niej zawarte są niezgodne z dzisiejszą wiedzą seksuologiczną i medyczną.

We wspomnianej książce, autor przekonuje jak uniknąć pokus seksualnych. Wymienia m.in. unikanie spotkań sam na sam, miękkiej pościeli, spacerów na osobności, sentymentalnych rozmów, wizyt na plażach mieszanych (damsko-męskich) oraz lekarzy prawiących o szkodliwych skutkach wstrzemięźliwości seksualnej.

Zobacz także

Można znaleźć też rozmaite ostrzeżenia: "unikać narkotyków, zwłaszcza kawy, również ostrych przypraw: pieprzu, papryki, musztardy, octu itp.", "rozwój społeczeństwa wymaga, żeby rodziny były liczne i zdrowe. Tymczasem gdy tylko jedno z małżonków jest nastrojone na ton erotyczny, zdrowie potomstwa staje się poważnie zagrożone".

RadioZET.pl/Onet.pl/BM