Zamknij

Pożar pochłonął dom, w środku przebywali mieszkańcy. Nie żyje jedna osoba

28.10.2019 17:08
Pożar pochłonął dom, w środku przebywali mieszkańcy. Nie żyje jedna osoba
fot. Polska Press/East News

W pożarze, który pochłonął jeden z domów w miejscowości Ryki (województwo podlaskie), śmierć poniosła 48-letnia kobieta. Jej mąż zdążył się uratować. Policja rozpoczęła śledztwo, mające na celu ustalenie głównej przyczyny wybuchu ognia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Tragedia miała miejsce w Rykach, w niedzielę (27 października). Jak informują lokalne media, około godziny 22.00 policja odebrała zgłoszenie o tym, że w jednym z domów, znajdujących się przy ulicy Dolnej, wybuchł pożar.

Zobacz także

Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce zdarzenia, gdzie zastali cztery zastępy straży pożarnej, walczącej z płomieniami. Wezwano również karetkę pogotowia i służby ratownicze.

Zobacz także

W trakcie prowadzonej akcji gaśniczej, znaleziono zwłoki 48-letniej kobiety. Niestety, kobiety nie udało się uratować, pomimo podjętej przez służby pomocy medycznej.

Zobacz także

Policja prowadzi śledztwo

Jak podaje portal podlasie24.pl, w trakcie wybuchu pożaru, w domu przebywali jego mieszkańcy – małżeństwo. Jako pierwszy gryzący dym wyczuł mężczyzna, który zdołał się uratować i w porę wydostał się z budynku. Pożar jednak szybko się zwiększył i objął kolejne pomieszczenia domu. Zadymienie było tak duże, że uniemożliwiło mu uratowanie żony.

Zobacz także

W sprawie zostało wszczęte śledztwo, które ma ustalić wszelkie okoliczności i bezpośrednią przyczynę zaprószenia ognia – podaje podlasie24.pl

 

RadioZET.pl/podlasie24.pl