Zamknij

Koparka uszkodziła gazociąg. Nerwowe chwile mieszkańców po ewakuacji

19.08.2020 20:33
Rymań. Uszkodzony gazociąg, ewakuacja mieszkańców
fot. HUBERT BIERNDGARSKI/REPORTER, zdj. ilustracyjne

Kilkanaście osób ewakuowano dziś po południu z miejscowości Rymań (woj. zachodniopomorskie) z powodu uszkodzenia gazociągu przez ekipę budowlaną. Na miejsce przyjechali gazownicy i służby medyczne. Sytuacja wróciła do normy wieczorem.

Ewakuacja mieszkańców w Rymaniu. Zgłoszenie o zdarzeniu służby otrzymały dziś o godz. 17.40.

- Podczas robót ziemnych koparka uszkodziła gazociąg w Rymaniu. 17 osób zostało ewakuowanych z pobliskich zabudowań. Na miejscu jest pogotowie gazowe i cztery zastępy straży pożarnej - poinformował PAP Tomasz Kubiak, rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie.

Rymań: Mieszkańcy ewakuowani po uszkodzeniu gazociągu

Strażak wyjaśnił, że operator koparki „uszkodził rurę z gazem wysokiego ciśnienia”. Wskutek realnego zagrożenia podjęto natychmiastową decyzję o ewakuacji 17 osób zamieszkujących rejon bezpośredniego zagrożenia wybuchem.

Zobacz także

Rzecznik PSP podał, że na miejsce skierowane zostały cztery zastępy straży pożarnej i pogotowie gazowe. Wyznaczono 150-metrową strefę bezpieczeństwa. Po dwóch godzinach działań, ok. godz. 20, mieszkańcy wrócili już do domów. Uszkodzona rura z gazem została zabezpieczona przez gazowników i strażaków.

RadioZET.pl/PAP