Zamknij

Petru apeluje do opozycji o bojkot TVP: Musimy to zrobić wszyscy

Redakcja
17.01.2019 15:38
petru tvp
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Ryszard Petru podczas zorganizowanej w czwartek konferencji prasowej zaapelował do polityków opozycji, by nie brali udziału w programach TVP do momentu odwołania jej prezesa, Jacka Kurskiego.

Lider partii Teraz! Ryszard Petru zwrócił się do polityków partii opozycyjnych, by nie uczestniczyli w programach Telewizji Polskiej aż do odwołania Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP. Jak mówił, „jad sączący się z telewizji publicznej powoduje wzrost poziomu nienawiści”.

Zobacz także

– Po poniedziałkowym materiale „Wiadomości” naturalną reakcją partii rządzącej powinno być odwołanie prezesa telewizji publicznej pana Jacka Kurskiego, ale tak się nie stało – powiedział Petru i dodał, że „ten niemy protest powinien być najlepszym sposobem na symbole nienawiści, szczególnie w »Wiadomościach« TVP”.

– Musimy to zrobić wszyscy, żeby nie było sytuacji, że jedni nie uczestniczą, a drudzy bojkotują ten bojkot – apelował.

Wcześniej o odwołanie Jacka Kurskiego z funkcji szefa TVP zaapelował Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider PSL zwrócił się w liście do Jarosława Kaczyńskiego o zmiany w telewizji publicznej.

Zobacz także

Przypomnijmy, w dniu śmierci Pawła Adamowicza w materiale „Wiadomości” TVP podkreślono wypowiedzi polityków opozycji, m.in. lidera PO Grzegorza Schetyny, który powiedział: „Zmobilizować wszystkie pozytywne siły i wstrząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa PiS-owską szarańczę” czy wypowiedź byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego: „Trzeba czasami mieć odwagę i lać się dechą z takimi ludźmi”.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MK