Ryszard Petru odchodzi z Nowoczesnej. Znamy powód

Redakcja
11.05.2018 14:05
Ryszard Petru odchodzi z Nowoczesnej. Znamy powód
fot. PAP

Ryszard Petru odchodzi z Nowoczesnej. Jej były lider i założyciel poinformował w piątek, że opuszcza partię. „Nowoczesna to moje własne dziecko, ale które dziś już podąża swoją własną drogą” — zaznaczył.

Petru na spotkaniu z dziennikarzami opowiedział o motywacjach swojego działania. – Podjąłem trudną dla mnie osobiście decyzję o tym, że dzisiaj opuszczam Nowoczesną. Czynię to ze smutkiem i żalem – to są bardzo ważne dla mnie trzy laty, ale nasi wyborcy oczekują ode mnie i od nas wyrazistości, jednoznaczności i szczerości, a tego nie ma – mówił były lider Nowoczesnej.

Petru opuszcza Nowoczesną

Zdaniem założyciela partii jej rola i charakter zmieniły się na przestrzeni lat. – Wiem, że niestety dzisiaj Nowoczesna tego, co gwarantowała wyborcom trzy lata temu, nie oferuje. Robię to z bólem serca, bo Nowoczesna to swego rodzaju moje własne dziecko, ale które dziś już podąża swoją własną drogą – uzasadniał swoją decyzję polityk.

Co dalej?

Dopytywany o swoje plany po wyborach samorządowych Petru dodał: „Zobaczymy. Bez wątpienia jest potrzeba na polskiej scenie politycznej ugrupowania społeczno-liberalnego. Widzę taką potrzebę, ale w tym momencie nie chcę deklarować, co się wydarzy ostatecznie po wyborach, bo byłoby to w moim przekonaniu przedwczesne”.

RadioZET.pl/KM,strz