Zamknij

Ryszard Pułaski nie żyje. Dziennikarz TVN24 zmarł w wieku 67 lat

22.01.2021 15:26
Ryszard Pułaski nie żyje
fot. screen Ryszard Pułaski Facebook

Nie żyje Ryszard Pułaski, wieloletni redaktor TVN24, serwisu tvn24.pl, a ostatnio wydawca tvnmeteo.pl. Dziennikarze i świat mediów z niedowierzaniem żegnają cenionego za ludzką bliskość redaktora.

Ryszard Pułaski nie żyje. Redaktor był przez wiele lat związany z TVN24, a w ostatnich latach pracował dla serwisu internetowego tvnmeteo.pl. Zmarł w piątek mając 67 lat.

Redakcje, w których pracował, z niedowierzaniem żegnają zmarłego dziennikarza. „Nikt nie pamięta, żeby kiedykolwiek był zdenerwowany, zagniewany, ponury. Nikt nie pamięta, żeby kogokolwiek obraził czy choćby zbeształ. Pamiętamy jego radość życia i uważną czułość, z jaką traktował ludzi i świat. Otwarcie na innych” – wspomina Pułaskiego serwis Tvn24.pl.

Ryszard Pułaski nie żyje. Wieloletni redaktor TVN24 zmarł w piątek o poranku

Redaktor Pułaski zmarł w piątek 22 stycznia o poranku. "Tym razem o tej porze obudził się do nowego życia - mówi w rozmowie z tvn24.pl jego przyjaciółka pani Kasia, która poznała Ryszarda kilka lat temu we wspólnocie neokatechumenalnej.

„Przynosił najlepsze przetwory i owoce, chwalił się zdjęciami z pszczołami. Miał tyle pasji, energii i ciepła w sobie!”, „Dziękuję za wszystkie słowa wsparcia. Za pomoc w pracy na początku, a potem przez cały czas jej trwania” – to tylko nieliczne z pożegnań, które pojawiły się na profilu Pułaskiego na Facebooku. Zwykł z kolei mówić: „Gdybyś potrzebowała pomocy, transportu, nie wahaj się skorzystać z telefonu do przyjaciela (o każdej porze)", czy "jestem tu, gdybyś mnie potrzebował".

Warto podkreślić, że redaktor Pułaski znany był z aktywnej pomocy wielu osobom. Jego życiem nie był jedynie newsroom. Nie przestał nawet wtedy, gdy wybuchła epidemia COVID-19, a on należał do grupy szczególnego ryzyka. Mówił o tym dla TVN24 Paweł Sierpiński: - W czasie COVID-u nadal rozdawał posiłki bezdomnym, ubogim, pracował w kuchni. Był wolontariuszem Fundacji Kapucyńskiej imienia bł. Aniceta Koplińskiego.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Tvn24.pl