Zamknij

Rzeczpospolita: PiS zrobił sondaż. Mają kandydata na fotel prezydenta Warszawy

Redakcja
07.02.2018 20:43
Rzeczpospolita: PiS zrobił sondaż. Mają kandydata na fotel prezydenta Warszawy
fot. Pixabay

Reporterzy „Rzeczpospolitej” dotarli do informacji o wewnętrznych sondażach PiS i PO dotyczących poparcia w nadchodzących wyborach na prezydenta Warszawy. Rządząca partia miała wyłonić zdecydowanego lidera.

Wciąż nie ma oficjalnej informacji o tym, kto będzie kandydatem na prezydenta Warszawy spośród Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej. „Rz” opisała historię wewnętrznych sondaży, jakie ich zdaniem odbyły się nieoficjalnie.

Wewnętrzny sondaż

Decyzja o tym, kto będzie kandydatem PiS ma ogłosić dopiero za kilka tygodni, jednak jak podaje „Rz”, sondaż nie pozostawia złudzeń. – Od początku zapowiadano, że wybór będzie oparty na sondażach poparcia. Jeden z nich PiS przeprowadziło wśród mieszkańców Warszawy kilka tygodni temu. Najlepiej wypadł w nim Patryk Jaki – podaje Gazeta.pl.

Zobacz także

Jaki kontra Trzaskowski

Zdaniem „Rzeczpospolitej”, zwycięstwo w Warszawie jest całkiem możliwe. Spośród posłów PO, największym poparciem wśród warszawiaków ma cieszyć się Rafał Trzaskowski. Ewentualni kandydaci innych partii mają zdecydowanie niższe poparcie, nie przekraczające kilku procent. – Jaki zbiera cały elektorat prawicy, Trzaskowski - centrum i lewicę – mówi rozmówca RP.pl.

Zagłosuj

Kto byłby lepszym prezydentem Warszawy?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/RP.pl/Gazeta.pl/strz