Zamknij

Rząd obniży podatki dla małych, regionalnych browarów. Piwo będzie tańsze

Redakcja
13.11.2017 11:25
Rząd obniży podatki dla małych, regionalnych browarów. Piwo będzie tańsze
fot. Pixabay

Ministerstwo Finansów zapowiedziało obniżenie akcyzy dla małych browarów. W ten sposób chce pomóc regionalnym przedsiębiorcom. – Dostaniemy inwestycyjnego kopa – cieszą się pracownicy z branży.

Zagłosuj

Jakie piwa preferujesz?

Liczba głosów:

Jeśli plany rządu wejdą w życie, skorzystają na nich przede wszystkim małe, regionalne browary, których w Polsce jest coraz więcej. Producenci coraz popularniejszych piw rzemieślniczych nie kryją zaskoczenia tak korzystnymi dla branży planami zmian.

Branża nie kryje zadowolenia

Jak na razie Ministerstwo Finansów nie sprecyzowało, ile konkretnie będą wynosiły opłaty związane z akcyzą dla małych firm. Jak podaje portal Money.pl, ”możliwe jest odliczanie 50 proc. kwoty należnej akcyzy przez małe i średnie browary, czyli te produkujące mniej niż 200 tys. hektolitrów piwa w skali roku.

Skorzystają małe firmy

Na nowych regulacjach skorzystają małe firmy i ich klienci. Tych jest z każdym rokiem więcej, bowiem w branży obserwuje się trend odchodzenia od piw koncernowych, na rzecz browarów rzemieślniczych. – Jeszcze kilka lat temu browarów w Polsce było 60, później liczba ta wzrosła do 90, a obecnie działa ponad 200 podmiotów warzących piwa – mówi wicepremier Mateusz Morawiecki w rozmowie z Money.pl.

Ministerstwo Zdrowia ma inny pomysł:

Zobacz także

RadioZET.pl/Money.pl/strz