Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Rząd obniży podatki dla małych, regionalnych browarów. Piwo będzie tańsze

13.11.2017 11:25
xxx wiadomosci

Ministerstwo Finansów zapowiedziało obniżenie akcyzy dla małych browarów. W ten sposób chce pomóc regionalnym przedsiębiorcom. – Dostaniemy inwestycyjnego kopa – cieszą się pracownicy z branży.

Rząd obniży podatki dla małych, regionalnych browarów. Piwo będzie tańsze fot. Pixabay
Zagłosuj

Jakie piwa preferujesz?

Jeśli plany rządu wejdą w życie, skorzystają na nich przede wszystkim małe, regionalne browary, których w Polsce jest coraz więcej. Producenci coraz popularniejszych piw rzemieślniczych nie kryją zaskoczenia tak korzystnymi dla branży planami zmian.

Branża nie kryje zadowolenia

Jak na razie Ministerstwo Finansów nie sprecyzowało, ile konkretnie będą wynosiły opłaty związane z akcyzą dla małych firm. Jak podaje portal Money.pl, ”możliwe jest odliczanie 50 proc. kwoty należnej akcyzy przez małe i średnie browary, czyli te produkujące mniej niż 200 tys. hektolitrów piwa w skali roku.

Skorzystają małe firmy

Na nowych regulacjach skorzystają małe firmy i ich klienci. Tych jest z każdym rokiem więcej, bowiem w branży obserwuje się trend odchodzenia od piw koncernowych, na rzecz browarów rzemieślniczych. – Jeszcze kilka lat temu browarów w Polsce było 60, później liczba ta wzrosła do 90, a obecnie działa ponad 200 podmiotów warzących piwa – mówi wicepremier Mateusz Morawiecki w rozmowie z Money.pl.

Ministerstwo Zdrowia ma inny pomysł:

RadioZET.pl/Money.pl/strz

Oceń