Zamknij

Rząd ogłosił otwarcie żłobków i przedszkoli. Powrót do szkół opóźniony

14.04.2021 10:43
Przedszkole
fot. k_kapica_afk/Polska Press/East News

Powrót najmłodszych dzieci do żłobków i przedszkoli nastąpi w poniedziałek 19 kwietnia - zapowiedział na konferencji prasowej minister zdrowia. Nauka zdalna w szkołach została przedłużona do 25 kwietnia.  

Minister zdrowia na środowej konferencji prasowej ogłosił decyzję o przedłużeniu obostrzeń do 25 kwietnia. Wyjątkiem są przedszkola i żłobki. - Od poniedziałku 19 kwietnia dzieci wracają do przedszkoli i żłobków - przekazał Adam Niedzielski

Szef resortu zdrowia wyjaśnił, że "głównym kryterium decyzyjnym - jeżeli chodzi o podejmowanie decyzji dotyczących obostrzeń - jest kwestia obłożenia łóżek i respiratorów". - W tej chwili to obłożenie jest na średnim poziomie, rzędu 75 proc., przy czym warto zwrócić uwagę, że przy respiratorach te wskaźniki są nieco wyższe - wskazał.

Zdaniem Niedzielskiego, oznacza to, że "mniej więcej w perspektywie ponad tygodnia mamy stabilizujący się trend". - Ale zwróćmy uwagę, że ta stabilizacja obłożenia łóżek i respiratorów jest na bardzo wysokim poziomie. To w tej chwili jest główną przesłanką do tego, że podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obowiązywania restrykcji o tydzień z wyjątkiem przedszkoli i żłobków - poinformował.

Powrót do szkół opóźniony

Zajęcia stacjonarne w szkołach pozostają zawieszone do 25 kwietnia. Uczniowie klas I-III szkół podstawowych, którzy w styczniu wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach, od 22 marca nadal uczą się zdalnie. Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie od 26 października ub.r.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP