Zamknij

Adamczyk: rząd przyjął projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych

Redakcja
18.09.2018 14:45

Jak poinformował na wtorkowej konferencji prasowej minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, rząd przyjął projekt ustawy o Funduszu Dróg samorządowych. W 2019 roku, na drogi lokalne mamy wydać ponad sześć miliardów złotych.

Adamczyk: rząd przyjął projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych
fot. PAP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Miasta na prawach powiatu również będą mogły liczyć na dofinansowanie swoich inwestycji. (...) Poszerzamy krąg beneficjentów Funduszu Dróg Samorządowych, poszerzamy krąg wsparcia o samorządy, o miasta na prawach powiatu – mówił Adamczyk.

Zobacz także

Kwieciński: wydamy 36 miliardów złotych

Jak z kolei zaznaczył minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwiecińskie Kwieciński, dofinansowanie państwa inwestycji w drogi lokalne się zmieni. Przypomniał, że do tej pory było to 50 procent. Po zmianie prawa ten współczynnik wzrośnie nawet do 80 procent - stwierdził minister.

Zobacz także

- Projekty będą mogły być realizowane do dziesięciu  lat. Ten fundusz (Fundusz Dróg Samorządowych – red.) będzie działał do 2028 roku (...) Do roku 2028 myślę, że wydamy co najmniej 36 miliardów złotych. Tak potężnego programu na prawdę nie było - dodał Kwieciński.

Zobacz także

Minister poinformował ponadto, że rząd otrzymał zapewnienie od Adamczyka, że od przyszłego roku będą zabezpieczone środki na drogi lokalne i jeśli samorządy złożą projekty na sześć miliardów złotych, to "takimi środkami będzie dysponował budżet, żeby zrealizować te projekty".

RadioZET/PAP/JZ