Zamknij

Rząd wprowadzi przymus szczepienny? Komentarz ministra zdrowia

26.07.2021 16:07
Adam Niedzielski
fot. PAP/Darek Delmanowicz

Przede wszystkim rozbudowujemy nasze systemy motywacyjne, nie ma podjętej żadnej decyzji o przymusie szczepiennym - powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski w miejscowości Jeżowe na Podkarpaciu.

Adam Niedzielski był pytany, czy rząd rozważa wprowadzenie ograniczeń dla osób niezaszczepionych przeciw COVID-19, jak ma to miejsce na przykład we Francji. Niedzielski powiedział, że w tej sprawie "na razie nie ma żadnych decyzji".

Rząd wprowadzi przymus szczepienny? Komentarz ministra zdrowia

– Przede wszystkim rozbudowujemy nasze systemy motywacyjne, jest loteria, jest system zachęt dla samorządów, dla OSP, kół gospodyń wiejskich i nie ma podjętej żadnej decyzji o przymusie szczepiennym – powiedział. Dodał również, że w związku z tym nieuzasadnione są głosy przeciwników szczepień, którzy m.in. zakłócali poniedziałkowy briefing ministra.

Akcja szczepień w Polsce w ostatnich tygodniach wyraźnie wyhamowała. Koordynator rządowego programu szczepień minister Michał Dworczyk przekazał na konferencji w KPRM 23 lipca, że "znakomita większość wykonywanych szczepień to drugie dawki".

RadioZET.pl/PAP/oprac. AK