Zamknij

Rządowy samolot leci do Londynu po żonę Pawła Adamowicza. Gdańsk apeluje o powstrzymanie agresji

Redakcja
14.01.2019 11:37
Rządowy samolot leci do Londynu po żonę Pawła Adamowicza. Gdańsk apeluje o powstrzymanie agresji
fot. K.MISZTAL/REPORTER/East News

Rząd wysłał do Londynu samolot po żonę prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Wiceprezydent Gdańska zaapelowała z kolei o to, by nie wykorzystywać „tego dramatu” w sposób polityczny czy ideologiczny. Współpracownicy Pawła Adamowicza zapewnili też o pomocy psychologicznej dla mieszkańców miasta.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Joanna Kopcińska zapewniła, że rząd chce jak najbardziej pomóc w tej trudnej sytuacji.

Z kolei współpracownicy Pawła Adamowicza apelują: „Wyeliminujmy agresję z życia codziennego, politycznego, ale i każdego innego – nie wolno nam dziś eskalować przemocy”.

– W imieniu bliskich prezydenta, rodziny, bardzo proszę, aby w tej trudnej sytuacji nie wykorzystywać tego dramatu w żaden sposób politycznie ani ideologicznie – powiedziała w poniedziałek wiceprezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, która zastępuje obecnie Pawła Adamowicza.

Jak poinformowała rzeczniczka prezydenta, stan Pawła Adamowicza na razie pozostaje bez zmian.

– Ta sytuacja jest bardzo trudna. Wielu z nas nie spało tej nocy, to była dla wielu bardzo, bardzo trudna noc – mówiła Magdalena Skorupka-Kaczmarek.

Zobacz także

Miejskie instytucje uruchomiły też telefony, pod którymi specjaliści udzielają mieszkańcom Gdańska wsparcia psychologicznego w związku z atakiem na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Pomoc jest całodobowa.

Od poniedziałku działają dwa numery: 577 772 838 oraz 787 960 860 uruchomione w Punkcie Interwencji Kryzysowej Fundacji „Fosa” na zlecenie MOPR.

Pomoc można uzyskać również w każdym z dziewięciu Centrów Pracy Socjalnej działających na terenie miasta.

RadioZET.pl/PAP/JŚ