Zamknij

Rzeczniczka PiS zdradza, kto będzie kandydatem partii na prezydenta w 2020 roku

Redakcja
09.10.2018 10:29
Rzeczniczka PiS zdradza, kto będzie kandydatem partii na prezydenta w 2020 roku
fot. P.Jaruga/Reporter

– Nie znam treści rozmowy między szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem a prezydentem Andrzejem Dudą, natomiast powiem to, co mówił prezes Jarosław Kaczyński, że naszym kandydatem na prezydenta na drugą kadencję jest Andrzej Duda – powiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział w sobotę, że we wrześniowej rozmowie z prezydentem Andrzejem Dudą podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ Duda „przejęty [...] mówił o tym, że nie wszyscy chcą, aby był (prezydentem – PAP) przez drugą kadencję”.

Zobacz także

Mazurek, pytana we wtorek w radiu Plus, czy to prawda, że nie wszyscy w PiS chcą, by Andrzej Duda był prezydentem na kolejną kadencję, odparła, że nie zna treści rozmowy między Tuskiem a Dudą i trudno jest jej ją komentować. „Natomiast ja powiem to, co mówił Jarosław Kaczyński, (że) dzisiaj naszym kandydatem na następną kadencję jest Andrzej Duda” – oświadczyła.

Pod koniec września prezydent Andrzej Duda i szef Rady Europejskiej Donald Tusk uczestniczyli w nowojorskiej siedzibie ONZ w spotkaniu pod przewodnictwem sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa poświęconym przyjęciu deklaracji „Action for Peacekeeping”. Kamery i fotoreporterzy uchwycili, jak w oczekiwaniu na swoją kolej do wygłoszenia wystąpienia prezydent Duda i przewodniczący Tusk rozmawiają. Nagranie wzbudziło duże zainteresowanie mediów.

Zobacz także

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, pytany, czy wie, czego dotyczyła rozmowa polityków, podkreślał, że była to rozmowa prywatna. W piątkowym wywiadzie dla dziennika „Super Express” prezydent powiedział, że w czasie rozmowy z Tuskiem zażartował „à propos ewentualnej drugiej kadencji”. „Zażartowałem à propos ewentualnej drugiej kadencji. Powiedziałem, że ja nie jestem tak pewny swego, jak prezydent Komorowski i ja swojego mieszkania nie wynająłem nikomu na 10 lat! To chyba to nas tak rozbawiło...” – powiedział prezydent w wywiadzie.

RadioZET.pl/PAP/BM