Zamknij

Beata Mazurek o pedofilii w Kościele: to zadanie dla wymiaru sprawiedliwości

Redakcja
08.10.2018 13:00
Beata Mazurek
fot. PAP

– Sprawa pedofilii w Kościele jest przede wszystkim zadaniem dla wymiaru sprawiedliwości. Oczekuję, że zostaną podjęte działania, które będą ukracały taki proceder, każde tego typu przestępstwo powinno być ścigane – powiedziała w poniedziałek rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W niedzielę w Warszawie zorganizowano manifestację przeciwko tuszowaniu przypadków pedofilii w Kościele. Uczestnicy  marszu domagali się ukarania duchownych, którzy dopuszczają się wykorzystywania seksualnego dzieci. Poinformowali też o powstaniu w internecie „mapy kościelnej pedofilii w Polsce”.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Fundacja "Nie lękajcie się" - mapa księży pedofilów [PREZES, KRS]

Posłanka z koła Liberalno-Społeczni Joanna Scheuring-Wielgus przekonywała, że to „dyshonor dla państwa polskiego, że ma takie prawo, które nie pozwala ścigać księży pedofili”. Posłanka zapowiedziała, że chce stworzenia komisji, która ujawni prawdziwy rozmiar problemu wykorzystywania seksualnego dzieci przez duchownych w Polsce.

ZOBACZ ZDJĘCIA

"Ręce precz od dzieci". Manifestacja przeciwko tuszowaniu pedofilii w Kościele [ZDJĘCIA]

Zdaniem Beaty Mazurek to „przede wszystkim zadanie dla wymiaru sprawiedliwości”.

– Oczekuję, że takie działania będą podjęte, które taki proceder będą ukracały – oświadczyła rzeczniczka PiS. I dodała: – Uważam, że każde tego typu przestępstwo powinno być ścigane.

W połowie września Watykan ogłosił, że papież Franciszek zwołał na luty przyszłego roku szczyt z udziałem przewodniczących episkopatów z całego świata na temat pedofilii.

RadioZET.pl/PAP/JŚ