Rzeczniczka PiS przeprasza Jurka Owsiaka.„Cieszę się, że miał pan możliwość wyjaśnienia tej sprawy”

Redakcja
01.02.2019 08:11
Rzeczniczka PiS przeprasza Jurka Owsiaka.„Cieszę się, że miał pan możliwość wyjaśnienia tej sprawy”
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East news

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek przeprosiła na Twitterze szefa fundacji WOŚP Jerzego Owsiaka za opublikowanie wpisu m.in. ze zdjęciem „namiotu Jurka Owsiaka”. Grafika, którą opublikowała Mazurek, nie przedstawiała domu Owsiaka, a Uniwersytet WOŚP, gdzie odbywają się szkolenia wolontariuszy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Panie J.Owsiak po zapewnieniu, że jest to Uniwersytet WOŚP do celów edukacyjnych, przepraszam za podanie informacji, która nb. od dłuższego czasu funkcjonuje w internecie; cieszę się, że dzięki mojemu wpisowi zyskał Pan możliwość wyjaśnienia tej sprawy” – napisała Beata Mazurek na swoim profilu na Twitterze.

Nieudane porównanie Mazurek

Przeprosiny były konsekwencją opublikowanego w czwartek wpisu, w którym Mazurek apelowała do internautów, by porównali jak mieszka „bogacz J.Kaczyński”, a jak „biedacy z totalnej opozycji, oraz środowisk, które ją wspierają”. Mazurek do wpisu dołączyła popularny w internecie kolaż fotografii, na którym znajdować się miały domy znanych polityków i postaci publicznych z podpisami: „Pałac Jarosława Kaczyńskiego”, „Norka Tomasza Lisa”, „Altanka Radka Sikorskiego”, „Namiot Jurka Owsiaka”, „Chałupka Grzegorza Schetyny”, „Lepianka Lecha Wałęsy”.

48 godzin na opublikowanie przeprosin

Owsiak zareagował na ten wpis Mazurek.

Zobacz także

„Proszę o natychmiastowe przeprosiny za »namiot Jurka Owsiaka«. Po prostu słowo »przepraszam« i »odpuszczam«! To prosty zabieg, który proszę uczynić na swoim Twitterze” – zaapelował do rzeczniczki PiS. Dodał, że budynek wskazany przez Mazurek to nie jego dom, a budynek, w którym prowadzone są szkolenia wolontariuszy Pokojowego Patrolu.

Zobacz także

 „Na świadków powołam ponad 10 tysięcy osób, które tutaj w budynku Uniwersytetu WOŚP w Ośrodek Szkoleniowy Szadowo-Młyn ukończyły kursy wolontariackie” – zaznaczył. Na przeprosiny dał Mazurek 48 godzin.

RadioZET/PAP/JZ