Zamknij

Rzecznik Dudy: prezydent jest przekonany o uczciwości prof. Królikowskiego

Redakcja
23.09.2017 20:14
Królikowski
fot. PAP

Prezydent jest przekonany o osobistej uczciwości prof. Królikowskiego - mówi rzecznik Andrzeja Dudy po tym, gdy z prokuratury wyciekły informacje, że prezydencki ekspert jest zamieszany w śledztwo dotyczące mafii paliwowej.

Sam Królikowski mówi że dyskredytujące go działania maja uderzyć w prezydenta któremu on doradza w sprawie reformy sądownictwa.

Prezydent przekonany o uczciwości swojego doradcy

Minister Krzysztof Łapiński przypomina natomiast, że w Polsce działa ponad 14 tys. adwokatów i prowadzonych jest kilkadziesiąt tysięcy postępowań.

Zobacz także

- Mogę tylko wyrazić zdziwienie, dlaczego tak się dzieje, że na tyle tysięcy spraw i prowadzących je adwokatów, wyciekają informację dotyczące spraw, w której występuje akurat mec. Królikowski. Ale to już pytanie nie do mnie, tylko do innych organów - powiedział prezydencki rzecznik.

- Nie mam żadnych dowodów na to, aby twierdzić, że prof. Królikowski jest źródłem wycieków tej informacji - dodał.

Zobacz także

Michał Królikowski jest obrońcą jednego z podejrzanych w sprawie o nieuczciwy obrót paliwami - przyjął od niego w depozyt w wysokości ok. miliona złotych. Prokuratura zarzuca mu, że część z tych pieniędzy mógł wykorzystać na cele prywatne.

Co z prezydenckimi projektami ustaw?

- Prace nad prezydenckimi ustawami reformującymi sądy będą trwały do ostatniej chwili - deklaruje Łapiński. Andrzej Duda ma przedstawić swoje propozycje w ciągu najbliższych kilku dni - w mediach najczęściej pojawia się termin 25 września.

Zobacz także

Jak podkreśla Łapiński, jedno jest pewne: prezydent nie wpisze z powrotem do ustaw rozwiązań sprzecznych z konstytucją, a więc tych, które były powodem jego weta.

Pytany był również o postulaty, jakie przedstawił prezydentowi na piątkowym spotkaniu w Belwederze prezes PiS Jarosław Kaczyński i o to, czy ich ew. uwzględnienie nie przemodeluje zanadto dotychczasowych koncepcji. Łapiński odparł, że prezydent pochyli się nad tymi propozycjami w takim samym stopniu, jak nad propozycjami pozostałych klubów parlamentarnych

RadioZET.pl/JC/MP