Zamknij

Rzecznik SN Michał Laskowski o spotkaniu Gersdorf z prezydentem

Redakcja
03.07.2018 19:19
Rzecznik SN Michał Laskowski o spotkaniu Gersdorf z prezydentem
fot. PAP

Plany się nie zmieniły, I prezes SN Małgorzata Gersdorf ma zamiar być jutro w pracy - poinformował we wtorek rzecznik prasowy Sądu Najwyższego sędzia Michał Laskowski. Jak dodał nie wie, jakie będą "dalsze losy decyzji pani prezes" i czy np. zdecyduje ona przejściu na urlop.

Jak przekazał sędzia Laskowski we wtorek o godz. 15.30 - jeszcze przed spotkaniem z prezydentem Andrzejem Dudą - Gersdorf wydała zarządzenie o wyznaczeniu jako kierującego pracą SN prezesa Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Józefa Iwulskiego "do zastępowania I prezes SN na czas swojej nieobecności". - O treści zarządzenia I prezes SN poinformowała pana prezydenta - dodał.

Zobacz także

- Prezes Iwulski jest już upoważniony do zastępowania I prezes SN. (...) To jest zarządzenie o zastępowaniu, czyli wtedy, kiedy nie ma tego, który jest zastępowany, wyznaczony jest ten, który ma zastępować. A jeśli jest ten, który zastępowany ma być, to oczywiście on pełni swoje obowiązki. Tak rozumiem ideę zastępstwa - powiedział rzecznik SN.

Po wtorkowym spotkaniu z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i m.in. Małgorzaty Gersdorf - które odbyło się przed godz. 17 - wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha mówił, że nie ulega wątpliwości, że na mocy obowiązujących przepisów I prezes SN Małgorzata Gersdorf przechodzi w stan spoczynku z mocy prawa. Informował, że wolą prezydenta było to, by najstarszy stażem sędzia SN - prezes Józef Iwulski - od środy wykonywał funkcje związane z wykonywaniem obowiązków I prezesa SN. 

RadioZET.pl/PAP/KM