Zamknij

Rzecznik prezydenta Dudy złożył rezygnację

Redakcja
03.09.2018 21:21
Rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński zrezygnował. Kim jest, powody dymisji
fot. Jacek Dominski/REPORTER/East News

Krzysztof Łapiński, rzecznik prezydenta RP Andrzeja Dudy, złożył rezygnację. Według dziennika "Rzeczpospolita", współautor kampanii wyborczych PiS zakłada własną firmę i chce się zajmować PR. W kancelarii głowy państwa pracował od maja ubiegłego roku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Łapiński miał złożyć rezygnację w poniedziałek.

Zobacz także

– Skończyłem 40 lat, to dobry czas na odważne decyzje. I jak to w życiu bywa, teraz jest czas na nowe wyzwania, nowe plany i projekty – powiedział dotychczasowy rzecznik prezydenta, w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Według dziennika były poseł PiS planuje złożenie własnej agencji PR, która będzie zajmować się projektami dla biznesu. - Jego firma nie będzie obsługiwała polityków, ale tylko zlecenia komercyjne (...) Krzysztof chce wykorzystać umiejętności, jakich nabył w trakcie swojej politycznej kariery, jak tworzenie spotów wyborczych, przygotowywanie konwencji, relacje z mediami i budowanie kampanii – precyzuje rozmówca "Rzeczpospolitej".

Sam Łapiński komentując swoją decyzję w ciepłych słowach wypowiadał się o pracodawcy.

– Praca dla prezydenta była dla mnie ogromnym zaszczytem i wielkim wyzwaniem. To była dla mnie wielka przygoda, to był dla mnie świetny czas. Zawsze będę bardzo miło wspominał pracę dla Andrzeja Dudy – powiedział dotychczasowy rzecznik prezydenta, cytowany przez "Rzeczpospolitą".

Nie wiadomo, kiedy Łapiński przestanie pełnić swój urząd oraz kto zostanie jego następcą.

Zobacz także

Kim jest Krzysztof Łapiński?

Urodził się w 1978 roku w Warszawie. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Praktycznie przez całą polityczną karierę był związany z Prawem i Sprawiedliwością. W wyborach parlamentarnych w 2015 roku udało mu się zdobyć mandat poselski.

Zrezygnował z pracy w parlamencie w maju ubiegłego roku, kiedy objął funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Jednocześnie Łapiński został trzecim - po Katarzynie Adamiak-Sroczyńskiej i Marku Magierowskim - rzecznikiem prezydenta Andrzeja Dudy.

RadioZET.pl/Rzeczpospolita/PTD