Rzecznik prezydenta po wpadce z "ubeckimi metodami" apeluje o zgodę między BBN i MON

Redakcja
17.11.2017 13:21
Rzecznik prezydenta po wpadce z "ubeckimi metodami" apeluje o zgodę między BBN i MON
fot. Agencja Gazeta

Wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy ws. "ubeckich metod" pokazuje, że konieczna jest pilna naprawa relacji na linii Biuro Bezpieczeństwa Narodowego - Ministerstwo Obrony Narodowej - powiedział w piątek dziennikarzom rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

W czwartek wieczorem został upubliczniony m.in. na Twitterze film, na którym widać jak prezydent Andrzej Duda rozmawia z mieszkańcami Warszawy, przechodząc z pl. Piłsudskiego do Pałacu Prezydenckiego podczas obchodów Święta Niepodległości.

Prezydent został zapytany przez jednego z uczestników obchodów, czy "dogada się" z ministrem obrony Antonim Macierewiczem. Prezydent odpowiedział, że "pan minister musi sobie parę rzeczy przemyśleć". Po chwili dodał: "Jak będzie wobec uczciwych oficerów stosował takie ubeckie metody, jak Platforma stosowała wobec niego, to będzie kiepsko".

O komentarz do tego filmu został poproszony Łapiński w Jasionce k. Rzeszowa.

- Wczoraj komentowana bardzo szeroko wypowiedź pana prezydenta to była wypowiedź prywatna do osoby, która się zwracała do pana prezydenta z pytaniem. To nie była wypowiedź w czasie wywiadu, czy wiecu politycznego. Niemniej skoro została ta wypowiedź wczoraj upubliczniona to stała się też wypowiedzią publiczną - powiedział Łapiński.

- Ona pokazuje jedno, że konieczna jest pilna naprawa relacji na linii BBN-MON. Panu prezydentowi zależy, żeby doszło do naprawy tych relacji pomiędzy MON a BNN. Panu prezydentowi zależy też na tym, żeby wobec pracowników BBN, oficerów, którzy tam pracują nie był stosowane takie metody, jakie stosowała PO wówczas wobec ministra Macierewicza - dodał rzecznik prezydenta.

Łapiński zaznaczył, że prezydent liczy, że relacje miedzy BBN a MON-em ulegną "szybkiej naprawie". Dopytywany, kogo prezydent miał na myśli, mówiąc o "uczciwych oficerach" powiedział, że ta wypowiedź szerzej dotyczyła relacji między BBN a MON.

RadioZET.pl/pap/maal