Zamknij

Ponad milion złotych dla doradców Ziobry

Redakcja
25.07.2017 11:17
Ponad milion złotych dla doradców Ziobry
fot. Wlodzimierz Wasyluk/East News

"Mimo zatrudnienia rzeszy ekspertów, w tym aż czterech do promocji działań ministra resortu, Zbigniew Ziobro dał umowę-zlecenie firmie piarowej na doradztwo na ponad 310 tysięcy złotych" - informuje ''Rzeczpospolita''. Wysokie wynagrodzenia obejmowały pensje, premie i dodatki. 

Zbigniew Ziobro po objęciu stanowiska ministra sprawiedliwości postanowił zatrudnić w swoim resorcie ludzi młodych i niedoświadczonych. Z raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że "aż 13 z 22 ekspertów zatrudnionych w resorcie w ubiegłym roku nie spełniało wymogu co najmniej trzyletniego stażu pracy".

Czy prezydent na dobre zerwał się z uwięzi PiS-u? Dyskutuj w serwisie Mam Zdanie

''Rzeczpospolita'', która dotarła do raportu, informuje o zatrudnieniach z pominięciem drogi konkursowej. 

Ministerialni eksperci oprócz pensji otrzymywali premie. Dodatkowo, jak podaje NIK, ''jednemu ekspertowi przyznano, na okres pięciu miesięcy dodatek specjalny w wysokości 516 procent podstawy wynagrodzenia''. 

Zobacz także

Budżet resortu sprawiedliwości na pracę ekspertów wydał łącznie ponad milion złotych. Pieniądze przeznaczano też na umowy z zewnętrznymi firmami. W tym z firmą PR, której płacono 310 tys. zł za promocję działań ministra. 

RadioZET.pl/Rzeczpospolita/DG