Zamknij

Śnięte ryby w kolejnej rzece. Wojewoda zwołał sztab kryzysowy

13.08.2022 14:40

Na granicy powiatów poddębickiego i łęczyckiego (woj. łódzkie) znaleziono dużą liczbę śniętych ryb na rzecze Ner. Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego.

Śnięte ryby na rzece Ner
fot. PAP/Lech Muszyński (ilustracyjne)

Rzeczniczka przekazała, że w sprawie śniętych ryb na Nerze wojewoda jest w kontakcie z marszałkiem województwa łódzkiego Grzegorzem Schreiberem. - Na razie trwają badania. Monitorujemy i analizujemy sytuację. Znaczną liczbę śniętych ryb znaleziono na rzece Ner w trzech miejscach na granicy powiatów poddębickiego i łęczyckiego - podkreśliła w rozmowie z PAP rzeczniczka wojewody Dagmara Zalewska.

Wojewoda Tobiasz Bocheński zwołał sztab kryzysowy. Na konferencji prasowej przekazano, że chodzi o około 200 śniętych ryb. Kolejne są wyławiane, aby nie karmiły się nimi ptaki. 

Śnięte ryby na rzece Ner w Łódzkiem

- Próbki wody zostały przekazane do badań. Na razie nie wiadomo, co doprowadziło do śmierci ryb. Zalecamy ostrożność, ale bez paniki - mówi wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Ner to rzeka przepływająca przez województwa łódzkie i wielkopolskie, stanowiąca prawy dopływ Warty.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Hubert Bekrycht/Radio Łódź