Zamknij

Śmierć półrocznego Maksymiliana. Podejrzany o zabójstwo trafi do aresztu

Redakcja
01.08.2017 10:02
Policja
fot. Flickr

Podejrzany o zabójstwo półrocznego chłopca i znęcanie się nad jego siostrą trafi do aresztu. Zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego w Rzeszowie, Grzegorz B. ma spędzić w areszcie tymczasowym najbliższe trzy miesiące.

Według prokuratury, mężczyzna miał opiekować się dziećmi znajomych. Wykorzystywał ich nieobecność po to, żeby znęcać się nad 2,5-letnią dziewczynką. Ustalenia wskazują też na to, że zadał śmiertelne obrażenia niemowlęciu.

Zobacz także

Co teraz zrobi prokuratura? Przede wszystkim musi zwrócić się o obserwację sądowo-psychiatryczną. Takie badanie biegłych trwa cztery tygodnie. Jeśli uznają, że mężczyzna w chwili popełniania czynów był niepoczytalny, trafi na leczenie do zamkniętego ośrodka. Jeśli był poczytalny, odpowie za zabójstwo i znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem. Wtedy grozić mu będzie dożywocie.

Prokuratura będzie też wyjaśniać, dlaczego nikt nie reagował na sadystyczne skłonności mężczyzny. Okrutnie znęcał się on bowiem nad siostrą zmarłego niemowlęcia przez kilkanaście miesięcy.

RadioZET.pl/ToM/MP